Калушанка вирощує “ягоди молодості” та екзотичних тварин (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Зелінська Тетяна

12 Лип, 2022 14:12

Поділитись публікацією
Калушанка вирощує “ягоди молодості” та екзотичних тварин (ФОТО, ВІДЕО)

Начальниця служби у справах дітей Калуської міської ради Леся Дзундза любить вирощувати як екзотичні рослини, так і тварин.

На її обійсті можна побачити цікавих представників флори, зокрема іргу, гумі, годжі, жимолость, лохину, ківі, інжир, лаванду, магнолію, гліцинію. Серед представників фауни — фазани, перепілки, китайська пухова, голуби, нутрії, кролики, білочки, інформують “Галка” з посиланням на “Вікна”.

Після робочого дня Леся Дзундза працює на власному подвір’ї, де знаходить спокій, відволікається від буденності.

Ґаздиня вирощує близько 40 кущів лаванди. Рослина відома своїми багатими цілющими властивостями, зокрема, заспокійливими та загоюючими. А ще прекрасно розганяє комах, а у шафі відлякує міль, ідеться у сюжеті КМТ.

Красується на подвір’ї невеличке дерево ірга, яке багате вітаміном С і B, поліпшує обмін речовин та має антибактеріальну, антивірусну дію. Особливо корисно їсти цю ягоду людям з підвищеним тиском.

Багато вітаміну Р дозволяє рекомендувати плоди ірги і соки з неї людям похилого віку для зміцнення стінок судин і підвищення їхньої еластичності, попередження інфаркту міокарда і варикозного розширення вен. Плоди ірги — хороший полівітамінний засіб, їх застосовують для лікування гіпо- і авітамінозів. Ірга нормалізує сон і зміцнює організм. Вживання настоянки квіток ірги нормалізує роботу серця і знижує кров’яний тиск. В народній медицині сік використовується для полоскання горла при ангінах, запаленнях порожнини рота, відвари кори і листя — як в’яжучий і обволікаючий засіб. Сік свіжих плодів має в’яжучі властивості і використовується як лікувальний напій при розладах кишківника.

Ще однією екзотикою є Ягоди Годжі. Леся Дзундза їх сушить, використовує і додає до узвару. Рослина має близько 22-х мікроелементів, серед них рідкісні цинк і сірка.

Декоративним кущем проростає жимолость. Ягоди розміщені попарно, часто зростаються між собою. Плоди жимолості їстівні, це одна з найраніших плодоносних ягід, вітамінна бомба C і B.

До вподоби Лесі Дзундзі й інжир, який, зізнається, довго не плодоносив. Проте  минулого року нарешті дочекалися омріяного урожаю і рослина дала аж 10 плодів. На урожай ґаздиня обнадійливо чекає і від екзотичного ківі.

“Ківі росте п’ятий рік. Я надіюся, що він заплодоносить. На цвіт гліценсії я чекала довгих 10 років”, — зізнається калушанка

Яскравою птахою на подвір’ї  є китайська пухова курка, яку Леся Дзундза називає п’ять відтінків чорного. Адже птаха має не тільки чорне забарвлення, але й м’ясо та внутрішні органи. Ґаздиня розповідає, що вживає таке м’ясо і на смак від звичайного курячого нічим не відрізняється. Проте не кожен  сприймає такий колір м’яса.

Ходить біля будинку і декоративний фазан, якого в народі називають румуном. А ще стрибають лісові білочки, яких Леся Дзундза придбала на ярмарку. Годує тваринок горішками, зокрема ліщиною, яку вирощує на подвір’ї. А ще суницею, полуницею, черешнею та іншими ягодами і фруктами.

Так, справлятися з такою кількістю рослин та тварин непросто. Тому ґаздині допомагає чоловік Євген Процюк, який після непростих лікарських буднів теж заспокоюється на тлі природи.

“Після 2-х операцій в день чоловік приходить у сад. Тут його улюблені кролики і сад. Так він знімає стрес, напругу”, — каже калушанка.

Леся Дзундза теж за освітою медик. Проте знання про догляд рослин і тварин черпає з Інтернету, де користується чужим досвідом та ділиться своїм. Каже, що у мережі дуже багато різноманітної інформації. Також калушанка перебуває у різних спільнотах, присвячених садівництву та тваринництву.