Кіноклуб “Галка”: редакція радить улюблені ситкоми (ТРЕЙЛЕРИ)

Автор: Зелінська Тетяна

21 Лип, 2022 10:11

Поділитись публікацією
Кіноклуб “Галка”: редакція радить улюблені ситкоми (ТРЕЙЛЕРИ)

Новий місяць – нова підбірка. Цього разу вона незвична, адже улюбленими серіалами з вами вирішила поділитися (майже) ціла редакція Галки. На вас чекають пʼять наших улюблених ситкомів, а один – просто згаданий. Трохи піднімемо завісу нашого буденного життя, хто що дивитися вдома після роботи, у кого який гумор 😉

До кожного з ситкомів я написала пару слів від себе, адже майже всі з них подивилася, а це разом понад 578 серій. У тексті ви побачите коментарі і від нашої команди, чому вони обрали саме цей серіал, за що вони його люблять. 

Першу мою підбірку серіалів можна побачити ЗА ЦИМ посиланням. Про новинки травня – ЗА ЦИМ. Підбірка документальних серіалів про маніяків — ЗА ЦИМ.

“Альф”/”ALF”

Перший у списку – комедійний серіал “Альф”. Його улюбленим назвав головний редактор нашого новинного сайту Роман Турій. Напевно кожен з нас, якщо не виріс на цій комедії, то хоча б чув про неї. Вперше на екранах прибулець, що любить їсти котів, зʼявився ще у 1986 році в США. В Україні ситком вперше показали на каналі «ICTV» у 1996 році. До слова, українській переклад серіалу визнано найкращим з-поміж усіх перекладів. 

“Згадки з дитинства — це завжди про щось найкраще. Ліпшого вже не було і не буде. Прийшов зі школи, зробив уроки – і в телевізор. А там – класний серіал про американську родину, в якій живе прибулець. Дуже крутий переклад українською, дотепні, а не вульгарні жарти, цікавий сюжет.

Вже тепер мій син з цікавістю дивиться “Альфа”, а я не переймаюся, що там покажуть щось “дурне”, недитяче. До речі, мені, на межі тисячоліть, було цікаво спостерігати за заокеанським життям пересічної родини в США. Словом, і пізнавально, і весело, і інтригуючи”, – ділиться Роман. 

Для тих, хто не знає про що серіал, то ось коротенький сюжет:

“У 1986 році зореліт інопланетного персонажа серіалу «Альф» врізався в гараж середньостатистичної сім’ї Таннерів, і з цього моменту їх життя змінилося. Віллі та Кейт Таннер поселили Альфа у своєму будинку, пліч-о-пліч з дочкою Лінн і сином Брайаном. Альф ховається від якоїсь служби під назвою Alien Task Force”.

Якщо ви все ж захочете подивитися цей ситком з початку й до кінця, то знайте — там чотири сезони та 102 серії. Вони коротенькі, але я не змогла передивитися цей ситком вже у дорослому віці повністю.

“Друзі”/”Friends”

Яким буде перелік улюблених ситкомів, якщо у ньому не буде вже культових “Друзів”? Якщо я чую про редактора “Галки” Сашу Костинюка, то я одразу згадую про “Друзів”, ну бо любить наш журналіст їх дуже сильно. Саме через нього я якось сіла і подивилася цей ситком від першої й до останньої серії. Хоча раніше він мене не приваблював, здавалося, що не мій формат – цей закадровий сміх.

“Серіал розповідає про життя шести друзів: розпещену «татусеву доньку» Рейчел Ґрін, схибленого на сексі і їжі, нетямущого актора Джої Тріббіані, чистюлю-кухаря Моніку Ґеллер, офісного працівника Чендлера Бінґа, розлученого палеонтолога Роса Ґеллера, масажистки-хіпі та співачки Фібі Буффе. Довкола цієї міцної компанії будується нескінченна кількість різних історій: у друзів трапляються романи, вони сваряться і миряться. Однак, молодь не може бути до кінця серйозною, тож друзі не пропускають нагоди пожартувати, а почуття гумору у них відмінне”, – так нам про нього розповідає Вікіпедія.

Ситком вперше показали у 1994 році, а налічує він десять сезонів та 236 серій. Проте, коли ти сідаєш його дивитися, час проходить якось непомітно, а герої стають вже і твоїми друзями. Тобі хочеться потрапити з ними на Мангеттен, випити кави у «Central Perk» та відчути ту шалену підтримку, якою вони огортають один одного. 

“Що тут казати? Його і так, напевно, всі знають. Для мене це ідеальний серіал: смішний, щирий, дуже простий, цікавий. Понад 200 серій, які я вже знаю напам’ять: всі сюжетні лінії, кожен жарт. Але знову і знову вмикаю собі його спочатку. І далі буду, бо це ж “Друзі” – вони не набридають. А їхні будні, турботи, проблеми і радості – це ж про нас усіх”, – ділиться Саша.

Минулого року вийшов повнометражний фільм “Друзі: возз’єднання”, де актори згадують часи зйомок.

“Свати”

Наш шеф-редактор Вадим Войтик сам полюбляє дивитися фільми та серіали, писати на них відгуки на своїй сторінці у Facebook. Тільки от з жанром ситком у нього не склалося. Тому він розповів вам про єдиний, що хоч трохи дивився:

Російськомовний серіал “Свати” глядачі мали змогу дивитися з 2008 року. Прем’єра останнього, сьомого сезону, відбулася наприкінці 2021 року, буквально за два місяці до війни!

Я ретельно перебирав у пам’яті ситкоми, які я дійсно бачив хоч би пару серій, і крім оцих клятих “Сватів” так нічого і не згадав: не мій жанр. Ну, але давайте чесно, цей серіал в Україні певне бачив кожен. Був час, коли серію за серію транслювали з кожної праски, часом від ранку до вечора. З високою ймовірністю цей серіал не менше за “Слугу народу” допоміг Володимиру Зеленському стати як мінімум відомим, адже всі знали, хто виробляє “Сватів”. 

А концептуально сезон за сезоном “Свати” лягали маслом на душу тих, кому “какая разніца”. Адже ні місце подій, ні країна в серіалі прямо не зазначені.  Тобто фактично “Свати” живуть ніби як в срср, говорять російською мовою, а їх турботи точно далекі від проблем демократії, державності, нації, зрештою громади. 

Пам’ятаєте: какая разніца, как називаєтся уліца, главноє чтоб она била заасфальтирована. І тепер головне: навіщо я це дивився? Зізнаюся: мені просто не заважало. Фон, ти можеш працювати, готувати, вечеряти, а екранні свати як сусіди, ще й добре знайомі. Були знайомі, аж соромно тепер.

Від себе я додам, що напевно, в Україні досить мало людей, які подивилися всі сім сезонів та 73 серії, бо його вже не так часто транслювали, як раніше, а ще різні скандали з деякими акторами (до того ж російськими), які з початком війни зʼявляються ще і ще. 

*а трейлера тут не буде, бо до першого сезону є тільки на YouTube російських телеканалів*

“Офіс”/”The Office”

І нарешті ми дійшли до мого найнайнайулюбленішого серіалу. Почнемо з того, що з ним я познайомилася вперше під час пандемії коронавірусу, тоді ми всі сиділи по хатах, мені не вистачало нашого спілкування в офісі. Тоді я згадала, що вже купу разів бачила у соцмережах класні відгуки про цей однойменний серіал. До слова, в США він став найпопулярнішим у 2020 році.

Зізнаюся вам, перший та частинка другого сезону далися мені тяжко, гумор здавався незрозумілим та й загалом — що відбувається? Ймовірно це повʼязано з тим, що це американська адаптація британського серіалу. Але чим далі ти дивишся, тим більше закохуєшся у персонажів, та й сам серіал більше адаптували під американський. Чого тільки вартують Стів Карелл, котрий грає Майкла Скотта (трохи пришелепкуватого боса), Рейн Вілсон, котрий грає Двайта Шрута (не менш дивний працівник офісу) та Джон Кразінські, який грає Джима Гелперта (ну, просто красунчик).

Серіал розказує про життя працівників офісу компанії паперу Dunder Mifflin у Скрентоні, Пенсільванія. Родзинка серіалу – він подається ніби документальний, знімається однією камерою, без глядачів та закадрового сміху, як це часто буває у ситкомах. Тут вас чекають купа кумедних моментів, дружба, кохання, офісні підстави, а ще така велика кількість мемів, які ви бачили у соцмережах, але думали “хммм, звідки він?”. Обіцяю — ви будете дуже тішитися, коли побачите знайомий мем. А ще на екрані вас чекають чимало відомих акторів, декого ви можливо навіть не впізнаєте.

А я вам заспойлерю один з мемів, який зʼявився саме з “Офісу”:

 

Мем присвяченій виходу Збірної України в 1/8 фіналу Євро-2020

Серіал отримав дуже багато схвальних відгуків від критиків по всьому світі. На його рахунку декілька нагород Еммі, одна з яких за найкращий комедійний серіал 2006 року. Девʼять сезонів та 204 серії переглянула на одному подиху. А зараз я його передивляюся — такий собі порятунок від поганих новин.

“Дві дівчини без копійчини”/”2 Broke Girls”

Ще один наш журналіст Макс Застава зізнається, що його найулюбленішим серіалом є “Американська історія жахів”. Але сьогодні нам треба чогось веселішого, тому я згадую, що він колись радив мені “Дві дівчини без копійчини”. Цей ситком мені сподобався, адже тут навіть є персонаж-українець. А коли я попросила написати Макса кілька слів про цю багатосерійну стрічку, то він вже сам написав для вас повноцінний відгук.

Класичний ситком із закадровим сміхом і стьобом над різними верствами суспільства.

Цей серіал про двох дівчат, які впродовж шести сезонів намагаються звести кінці з кінцями, працюючи офіціантками у типовій американській столовці у Нью-Йорку. Перша з них Макс – саркастична особа. Дівчина, не обтяжена жагою до багатства, яка працює офіціанткою в забігайлівці та нянькою в заможній родині.

Керолайн є повною протилежністю. Така собі розпещена багатійка, котра втратила всю розкіш, якою була оточена, через махінації злодія-батька. І ось «принцеса» влаштовується на роботу у ту саму столовку.

Звісно, між дівчатами трапляються конфлікти на ґрунті «бідність-багатство», принаймні, у перших сезонах. Та попри це, героїні, уживаючись разом у квартирі-помийці й долаючи пліч-о-пліч негаразди, намагаються створити бізнес, адже у Макс талант до приготування кексиків, а Керолайн «закінчила Уортонську школу бізнесу».

Втім, серіал не про бізнес, а про стосунки: між друзями, закоханими, родичами, колегами.

Загалом, розвиток подій тут спокійний. Гумор досить нехитрий, часом вульгарний, часом життєвий — є з чого посміятися! Тож, якщо вам потрібно розслабитися перед сном – “Дві дівчини без копійчини” до ваших послуг.

Шість сезонів та 138 серій для вас пройдуть непомітно.

“Як я зустрів вашу маму”/”How I Met Your Mother”

Цим серіалом з вами вирішив поділитися наш художній редактор Вадим Кучерак. Сюжет побудовано у формі розповіді головного героя — Теда Мосбі, котрий у 2030 році розповідає дітям про події зі свого життя та з життя своїх друзів у Нью-Йорку 2000-х років і раніше. Що Вадиму у ньому подобається?

“Це подача розповіді. Ми знаємо, що у головного героя будуть діти, але не знаємо від кого. Цікаво? Звичайно!

Це гарно продумані характери персонажів. Всі вони різні, але водночас їх дружба не підлягає сумніву. У них є свої традиції та свої кодекси.

Звичайно ж гумор. Часом він примітивний, часом безглуздий, але завжди влучний. Мораль: ну і як же без неї. Кожна серія чомусь вчить і робить нас трішечки кращими”, – розповідає Вадим.

Зі всього списку це єдиний ситком, який я ще не дивилася, але можливо у мене колись до нього дійдуть очі. Адже цей серіал володар семи премій «Еммі» (зокрема — як «Найкращий комедійний серіал»), а також відзначений: «Teen Choice Awards», «Вибір народу» (People’s Choice Awards) «Вибір критиків» (Broadcast Film Critics Association Awards).

На вас чекають девʼять кумедних сезонів та 208 серій.

Що я точно знаю, у цього серіалу вже є спін-офф з 10 серій, який носить майже однойменну назву – “Як я зустріла твого тата”.

П.С. Інша наша частина команди зізналася, що вони не дивляться ситкоми. Так, і таке буває. А я все ж сподіваюся, що з цього переліку ви знайдете собі щось цікаве, те що стане частинкою вас та подарує гарні емоції. Адже гумор — це те, що не відняти в українців, а у кожного з цих серіалів він свій особливий. Не забувайте ділитися думками про цю підбірку в коментарях до тематичних постів у наших соцмережах – FacebookInstagram та Telegram. А у Viber можете просто залишити вподобайку. 

З повагою, Тетяна Зелінська та вся редакція “Галки”