Як у Франківську Саша Луцишин відроджує українську автентику через тату (ФОТО)
02 Сер, 2022 13:14
Зміни в сприйнятті тату-культури й татуювань у світі дуже помітні. Усе більше людей в порівнянні навіть із десятьма роками тому прикрашають своє тіло незалежно від статусу, віку, етносу й самі вирішують, як ставитись до «сакральності» малюнків, відкривають для себе нові стилі та напрями.
Саша б’є тату вже понад 10 років, встиг попрацювати за кордоном, вивчав чуже, разом із тим навчився не цуратись свого. В інтерв’ю для СЛУХ Саша говорить про те, як прийшов до свого стилю й чому важливо відроджувати українську автентику в тату, інформує “Галка”.
— Сашо, як усе почалось? Як почав бити тату?
— Сприйняття тату 10 років тому сильно відрізняються від сьогодення. Навіть сьогодні для багатьох тату — це прояв приналежності до тої чи іншої соціальної групи або субкультури, а не спосіб самовираження. Як було в 2010-х?
І ВІН РОЗКАЗУЄ:«ХОЧУ ТАТУ — ОТУТ МАЄ БУТИ ПАПА ЛЄВ, МАМА ЛЄВ, ЇХНІ ДІТОЧКИ ЛЬВИ, І ВОНИ ДИВЛЯТЬСЯ В ОЗЕРО І БАЧАТЬ СВОЄ ВІДОБРАЖЕННЯ». Я ВІДМОВИВСЯ ВІД ЦІЄЇ РОБОТИ, АЛЕ ЖИВУ З ДУМКОЮ, ЩО ХТОСЬ ТАКИ ПОГОДИВСЯ ЦЕ БИТИ.
— Створювати власний стиль, що виходить з історичного та культурного минулого — це твій спосіб боротись з синдромом меншовартості? Як ти загалом прийшов до цього?
УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА — ЦЕ НАСТІЛЬКИ ВЕЛИКИЙ ПЛАСТ АВТЕНТИКИ, ЩО В ЦЬОМУ МОЖНА ВІЧНО КОПАТИСЬ. РЕФЕРЕНСИ БЕРУ З НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ — КЕРАМІКА, ВИШИВАНКИ, РІЗЬБА ПО ДЕРЕВУ, СЛОВОМ, ВСЕ, ЩО ПЕРЕДАВАЛОСЬ ІЗ ПОКОЛІННЯМИ.
— Є у тебе якась робота, яка прямо дала розуміння, що це те, з чим варто працювати?
— Чи відчуваєш зміни в сфері татуювання від початку повномасштабного вторгнення росії?
Я ДУЖЕ СИЛЬНО МРІЮ, ЩОБ БІЛЬШЕ І БІЛЬШЕ ЛЮДЕЙ ПРИКРАШАЛИ СЕБЕ ТИМ, ДО ЧОГО ВОНИ НАЛЕЖАТЬ.
Чесно кажучи, мене дратує історія з ескізами «рускій воєнний корабль…», «ой у лузі червона калина…» і тому подібним. Як нація, ми недооцінюємо і себе, і свою культуру, сприймаючи її як вузьку сукупність автентики, але насправді це широченний спектр культурних проявів — і в тату це теж можна проявляти. Ми страшно себе недооцінюємо, але якщо подивитись глобально, то ми дуже круті.