У Повітряних силах пояснили, яка була загроза під час повітряної тривоги на Прикарпатті
29 Лис, 2022 17:24
Повітряну тривогу в Україні оголошують у низці випадків, залежно від загрози. Під час короткої повітряної тривоги 29 листопада була загроза ракетних ударів.
Про це речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів в ефірі телемарафону, пише Громадське.
Вдень 29 листопада по всій Україні оголосили повітряну тривогу, але вже за 10-15 хвилин у центральних та західних областях був відбій. За словами Ігната, тоді була загроза удару ракетним озброєнням, імовірно, наземним.
«Була небезпека застосування оперативно-тактичних комплексів», — сказав він.
Загалом Ігнат нагадав, що повітряну тривогу оголошують у низці випадків. Наприклад, коли є ймовірна загроза з морського напрямку. Напередодні у ВМС повідомляли, що в Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають 11 російських кораблів, з них 1 — носій крилатих ракет «Калібр» із загальним залпом у 8 ракет.
«Є інформація про загрозу удару балістичними ракетами, ті ж таки “Іскандери”, “Точки-У” — тобто [загроза] може бути з оперативно-тактичних комплексів. Також є берегові комплекси, наприклад “Бастіон”, вони можуть теж бути. Якщо є повітряна тривога, вона не просто так [оголошена]. Не лише літаки стратегічної авіації можуть бути джерелом повітряної тривоги», — розповів Ігнат.
Він наголосив, що Повітряні сили готові відбивати російські ракети, навіть якщо їхня кількість збільшиться (порівняно з минулими атаками). Наприклад, 23 листопада сили ППО збили 5 дронів-камікадзе та 51 із приблизно 70 ракет.
«Ми знаємо, що додалося, за даними розвідки та багатьох інших інформресурсів, десь в Енгельсі літаків, десь додалося кораблів і що може бути більша кількість ракет. Безумовно, реагування буде. На жаль, не маємо додаткових сил та засобів, щоб підтягнути резерви. У нас і так працює все, що можна, щоб максимально ефективно працювати», — сказав Ігнат.