Цьогоріч на Косівщині зафіксували три випадки “хвороби поцілунків” – мононуклеозу

Автор: Борис Марія

14 Гру, 2022 13:28

Поділитись публікацією
Цьогоріч на Косівщині зафіксували три випадки “хвороби поцілунків” – мононуклеозу

За 11 місяців 2022 у Косівському районі зафіксували три випадки інфекційного мононуклеозу, який ще називають “хворобою поцілунків”.

Про це повідомили місцевій райдержадміністрації, передає Галка.

“У 2022 році по Косівському району було зареєстровано 3 випадки захворювання (3.4 випадків на 100 тисяч населення). На цю недугу захворіли діти шкільного віку”, – зазначається у повідомленні.

Інфекційний мононуклеоз — гостре антропонозне вірусне захворювання, спричинене вірусом Епштейна — Барр (ВЕБ, EBV).

Термін «мононуклеозоподібний синдром» застосовують щодо недуг, які клінічно нагадують інфекційний мононуклеоз, проте мають відмінну етіологію (цитомегаловірусна інфекція, гострий ретровірусний синдром).

Збудник інфекційного мононуклеозу — ДНК-вмісний вірус родини Herpesviridae. Вірус має 2 варіанти (A і B, або 1 і 2). Обидва поширені та зумовлюють однакове захворювання. Збудник нестійкий у зовнішньому середовищі, швидко гине внаслідок висушування, під дією високої температури.

Джерело інфекції — хвора або інфікована людина. Після первинного інфікування вірус періодично виділяється зі слиною протягом усього життя.

Інфікування відбувається через контакт зі слиною, наприклад поцілунок і забруднені слиною предмети: обмін шматочками їжі, пиття з однієї склянки чи пляшки. Інфікування також можливе через переливання крові, пересадку кісткового мозку чи органів. Інкубаційний період триває від 30 до 50 днів.

Захворювання починається гостро, з швидким підйомом температури тіла до високих цифр (38-39°С), з’являється загальне нездужання, головні болі та болі в м’язах. Неодмінно при цій інфекції уражаються лімфатичні вузли, печінка та селезінка. У захворілої особи всі лімфатичні вузли збільшуються, особливо задні, які помітні навіть неозброєним оком, але при натисканні мало болючі. Здебільшого захворювання протікає з наявністю ангіни; наліт на мигдаликах може бути подібний до дифтерійного, проте біль в горлі незначний, але ознаки інтоксикації організму наявні.

Ця хвороба має ознаки ряду інших інфекційних захворювань, а тому, щоб діагностувати її потрібно провести дослідження розгорнутого аналізу крові. Тому при ознаках захворювання необхідно звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням, адже встановити вірний діагноз без динамічного нагляду та лабораторного обстеження хворого неможливо.