Фахівці розповіли, які види раку цьогоріч найчастіше діагностували у прикарпатців
30 Гру, 2022 10:02
Днями під керівництвом директора департаменту охорони здоров’я Ігоря Дмитренка та заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко відбулося засідання колегії ДОЗ ОДА.
Крім членів колегії, в заході взяли участь керівники обласних закладів охорони здоров’я, центральних районних та міських лікарень і центрів ПМСД, інформує “Галка” з посиланням на Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.
Перед розглядом питань порядку денного присутні вшанували хвилиною мовчання всіх героїв, які віддали своє життя у війні з російським агресором, а також уже покійного директора Прикарпатського обласного клінічного онкологічного центру Володимира Романчука.
На колегії заслухали питання про результати роботи щодо ранньої діагностики онкопатологій та скринінгу передракових захворювань. Адже онкологи уже не вперше б’ють на сполох щодо ситуації занедбаності раку, причому навіть візуальних форм.
Як повідомив завідувач оргметодкабінету КНП “Прикарпатський клінічний онкологічний центр ІФ ОР” Павло Семенів, майже в кожного четвертого онкологічного пацієнта рак виявляють на четвертій стадії, коли шанси на одужання мізерні і третина таких хворих помирає до року.
Всього ж за 9 місяців цього року рак діагностували в 2461 прикарпатця. На жаль, ця хвороба вражає і дітей, і молодь, проте найбільше серед пацієнтів – це люди яким за п’ятдесят. Вік, до речі, це один із факторів ризику. Тому старшим людям тим більше не можна нехтувати профілактичними оглядами, в першу чергу – в сімейного лікаря.
Серед найпоширеніших злоякісних пухлин у жінок Павло Семенів назвав рак грудної залози, шкіри, тіла матки, товстого кишечника, а також лімфоми та лейкемії. Серед онкозахворювань в чоловіків “лідирують” рак легень, простати, шлунка, прямої кишки, глотки.
За 9 місяців цього року стаціонарну медичну допомогу в Прикарпатському онкоцентрі отримали майже 10 тисяч пацієнтів. На жаль, щорічно в області від злоякісних новоутворень помирає близько 2 тисячі осіб.
Запобігти смертності та складному, тривалому і дороговартісному лікуванню можна тільки, якщо виявити це захворювання на початкових стадіях. Саме своєчасна, якісна діагностика та невідкладне лікування дають успішні результати та високі шанси на здорове і повноцінне майбутнє. Власне, тому лікарі так й наполягають на важливості і необхідності профоглядів.