Віра у перемогу серед українців зросла до 95%. Три чверті людей відчувають гордість за Україну – дослідження

Автор: Борис Марія

21 Лют, 2023 20:04

Поділитись публікацією
Віра у перемогу серед українців зросла до 95%. Три чверті людей відчувають гордість за Україну – дослідження

95% жителів України вірять у перемогу в російсько-українській війні. У січні 2022 року таких людей було лише 56%.

Про це повідомляє соціологічна група «Рейтинг» за результатами дослідження, яке проводили в лютому 2023 року, пише Громадське.

63% українців вважають, що для перемоги потрібно не менше ніж пів року, або ж і більше часу. Головною емоцією, яка у людей асоціюється з Україною, є гордість. За рік повномасштабного вторгнення цю емоцію почали відчувати вдвічі більше людей — 75% замість 34%.

Також зросла суспільна самооцінка: більшість українців оцінюють положення України вище середнього — 4,6 бала з 7 максимальних. Це у 1,5 раза вище показника 2021 року. 

Серед українців залишається високою підтримка вступу до ЄС (87%), НАТО (86%), довіра до Збройних сил (97%) та президента (90%). Усі ці показники за час повномасштабного вторгнення значно зросли. Наприклад, ЗСУ перед великою війною підтримували 65%.

І хоча 65% хочуть переобрання Володимира Зеленського, роботою Верховної Ради вони здебільшого не задоволені (54% проти 37%).

Про дослідження

Його проводили серед дорослого населення України в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування був відсутній український мобільний зв’язок. Результати відповідають даним Державної служби статистики України.

Для проведення комплексного дослідження здійснили три окремі етапи:

  • кількісне опитування методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Загалом опитали 1000 респондентів. Вибірка випадкова, репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Похибка не перевищує 3,1%. Терміни проведення: 6-7 лютого 2023 року;
  • інтернет-опитування на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів, використовуючи платформу Rating Online. Загалом опитали 600 респондентів. Похибка не перевищує 4%. Терміни проведення: 10-13 лютого 2023 року;
  • фокус-групове дослідження з проведенням трьох онлайн фокус-групових дискусій з респондентами з 23 міст і містечок України. У цьому етапі брали участь 26 респондентів. Терміни проведення: 4-5 лютого 2023 року.