“Творче життя – як крапля роси”: у ПНУ презентували збірник про мисткиню Христину Михайлюк (ФОТО)
22 Бер, 2023 08:28
Днями у Проєктно-освітньому центрі «Агенти змін» Прикарпатського університету ім. В. Стефаника презентували збірник «Творче життя – як крапля роси» до 80-річчя від дня народження заслуженої діячки мистецтв України, професорки Христини Михайлюк та 55-річчя створення народного вокального ансамблю «Росинка».
Читайте також: У Прикарпатському університеті презентували колекцію видань «Кобзарів» (ФОТО)
Збірник виконаний у рамках науково-дослідної роботи «Актуальні питання культурології: теорія та історія культури».
Науково-популярні нариси присвячені життю і діяльності відомої вокалістки-педагогині, громадсько-культурної діячки, заслуженої діячки мистецтв України, професорки Христини Михайлюк та створення нею народного вокального ансамблю «Росинка». Розкрито трудовий і творчий шлях непересічного педагога та керівника унікального жіночого вокального ансамблю.
Про це пише “Галка” з посиланням на сайт Прикарпатського університету.
На початку заходу з вітальним словом звернувся ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда:
«Щиро вітаю із презентацією чудової та унікальної збірки. Історія будь якого творчого колективу завжди вимагає літопису. Певний підсумок творчості народного вокального ансамблю «Росинка» якраз і з’явився в цьому виданні, яке дало можливість багатьом їхнім сучасникам висловити свою думку про колектив, а з іншого боку побачити унікальні світлини, тому що колектив «Росинка» брав участь у багатьох мистецьких фестивалях, фільмах і відповідно, їхні спогади та їхня творчість збереглися. Видання надзвичайно цікаве, обкладинка є дуже оптимістичною та відтворює живий образ. Бажаю подальших творчих злетів та наснаги!».
У виданні представлені статті, документи та світлини. Створити творчий портрет мисткині допомагають спогади її колег та учнів. Загалом на прикладі життєтворчості Христини Михайлюк постає широка панорама вокального мистецтва і освітнього процесу в Україні другої половини ХХ – початку ХХІ століть.
«Ми співаємо українські народні пісні, пісні про кохання, романси, твори світових та сучасних класиків. За весь період існування колективу і по сьогоднішній день назбиралося дуже багато матеріалу і в один момент прийшла така ідея, щоб вмістити усі наші роздуми, спогади, цікаві статті, світлини у збірку книги. Це історія не тільки для нас, а й для теперішнього та майбутнього поколінь, які зможуть проаналізувати, взяти щось для себе важливе та створити ще кращу версію чогось», – зазначила заслужена діячка мистецтв України, професорка Христина Михайлюк.
Видання розраховане на культурологів, мистецтвознавців, вокалістів, а також усіх, хто цікавиться історією української музичної культури.