Франківські волонтери #SaveUkraineNow (SUN) розповіли про рік роботи та представили наглядову раду (ФОТО)
24 Бер, 2023 18:09
24 березня в Івано-Франківську волонтери Координаційного центру #SaveUkraineNow (SUN) прозвітували про рік допомагає прикарпатським військовим.
Читайте також: Івано-франківські волонтери передали три нічні “пташки” прикарпатським захисникам (ФОТО)
Директор фонду Тарас Герула працює із запитами військових та координує команду пошуку товарів та спорядження, інформує “Галка”.
«У нас відбувається перша публічна подія. Ми пропрацювали рік та маємо нові інструменти, як достукатися до жителів Прикарпаття, аби в черговий раз згуртуватися для наших підрозділів на передовій. Війна – річ дорога. Нашим підрозділам потрібна допомога»
Він додає, що більшість прикарпатських підрозділів формувалися з нуля та потребували допомоги волонтерів.
Від початку своєї роботи SUN вдалося акумулювати 2,2 млн доларів США.
“Це з одного боку велика допомога, але вона не покриває всіх запитів від воїнів. Вони змінюються. На початку війни було потрібно все, а зараз вони багато отримують від держави. Але є те, що швидко витрачається і дуже потрібно”, – додає Герула.
Наразі найактуальнішими потребами прикарпатських військових є взуття великих розмірів, спеціальні напівпричепи, засоби зв’язку, оптика, безпілотники, автозапчастини та ремонт автомобілів. Запити формує командування підрозділів та бригад.
«Ми це усе фінансуємо, дістаємо та доставляємо до підрозділів. Щось стало знайти легше, щось навпаки важче. Ми точково перевіряємо, як використовується чи розподіляється допомога, але все ж у війську відповідальність стоїть на командуванні».
Ярина Мельник займається загальним адмініструванням. Вона розповіла, що SUN допомагає окремим стрілецьким батальйонам, прикарпатській 102 бригаді територіальної оборони, 10 окремій гірсько-штурмовій бригаді та інші підрозділам Прикарпаття.
«Ми не сподівалися, що вийде зібрати таку суму, протримати рік. У травні компанії почали перераховувати одноденну заробітну плату працівників, що дозволило створити базу. Близько 80% надходжень фонду на сьогодні від перерахунку одноденного заробітку. За останні три місяці ми тримаємо надходження у сумі 60 000 доларів США, але запити все ще є об’ємними», – каже Мельник.
В їхніх найближчих планах розширити формат роботи з одноденними заробітними платами. На сайті є форма, яку можна заповнити та долучитися до ініціативи “1 день на місяць працюю для ЗСУ”.
Наразі #SaveUkraineNow(SUN) має у постійних партнерах 18 компаній, які щомісяця допомагають фонду. Волонтери закликають інші бізнеси долучатися до фінансової допомоги SUN.
Представник 102 бригади ТрО Микола Гуцуляк поділився, що якби на початку великої війни не було єдності у людей та представників бізнесу, то військо не отримало б такої колосальної допомоги.
“Завдяки вам (ред. волонтерам) не одна проблема, що існувала в зоні бойових дій, була вирішена миттєво. Є бойові виїзди, коли за раз можна втратити всю техніку, яку отримав від держави чи яку привезли волонтери. А потім отримати допомогу від волонтерів все ж легше, ніж від держави через різні бюрократичні аспекти”.
Він додав, що у 102 бригаді ТрО немає жодного кадрового офіцера, а це прості люди з різними професіями — муляри, адвокати, художники, водії та інші. Вони всі перебувають чи перебували у зоні бойових дій.
“Наш підрозділ вже отримав бойовий прапор, який не дають просто так. Є в інших областях бригади ТрО, які служать у тилу, а наша бригада перебуває у зоні бойових дій”, – наголошує Гуцуляк.
Він вручив подяку від бригади для Координаційного центру #SaveUkraineNow (SUN).
Сергій Пермінов волонтерить у команді пошуку товарів та спорядження. Він на початку повномасштабного вторгнення переїхав з родиною з Києва до Івано-Франківська.
“Я за освітою юрист і більшість волонтерів поряд – це мої колеги-юристи. Одним з дивних та тяжких запитів було взуття розмірів 47 та 50, яке треба було шукати по всій країні. Раніше один запит ми обробляли до двох тижнів, а зараз – 24 або 48 годин”, – додає він.
На зустрічі також презентували наглядову раду фонду, яку створили для забезпечення прозорості діяльності #SaveUkraineNow(SUN). До неї увійшли представники бізнесу, медіа, культурної сфери, військові та медики.
Зокрема, це:
- Роман Остафійчук – лікар-ортопед-травматолог, завідувач відділення травматології No2 іФ ОКЛ
- Ірма Вітовська – українська акторка
- Валерій Волинков – заступник начальника ОТКЦ, представник військових
- Андрій Романчук – керуючий партнер юридичної компанії MORIS
- Роман Кравець – журналіст “Української правди”
- Олександр Бубен – меценат, голова правління АТ “Прикарпаттяобленерго”
- Юрій Филюк – член наглядової ради Теплого міста, засновник Промприлад.Реновація
#SaveUkraineNow – https://www.saveukrainenow.if.ua/
Довідково: Координаційний центр допомоги військовим Прикарпаття #SaveUkraineNow (SUN) створений після 24 лютого громадськими організаціями, бізнесами, разом з військовими, для забезпечення комплексної підтримки сил оборони з Івано-Франківської області на передовій. За майже рік роботи SUN вдалося залучили понад 2 мільйони доларів допомоги.
Центр підтримує франківську бригаду ТРО (7 батальйонів), окремі стрілецькі батальйони, окрему гірсько-штурмову бригаду, бригаду тактичної авіації, спецпідрозділи НГУ та МВС, інші військові підрозділи з Прикарпаття.