Як вибрати варильну поверхню?

10 Кві, 2023 17:31

Поділитись публікацією
Як вибрати варильну поверхню?

Вчені з’ясували, що середньостатистична жінка проводить на кухні понад 3 роки за все своє життя. Тільки вдумайтесь у цю цифру! Звичайно, без сучасної кухонної техніки вона була б ще соліднішою: варильні панелі, духові шафи, посудомийні машини – все це сильно спрощує нашу роботу на кухні, але тільки в тому випадку, якщо їх правильно вибрати.

Починаємо з азів, а саме які існують варильні поверхні.

Залежно від джерела живлення, що використовується, розрізняють 3 різновиди приладів. Кожен з них має свої переваги та недоліки.

Газові панелі
Доступний і дуже поширений вид панелей, які лише віддалено нагадують звичний “бабусин” варіант. Для безпеки сучасні моделі в обов’язковому порядку оснащуються газ-контролем та електрозапалюванням. Газ-контроль – це автоматична система, що блокує подачу газу при полум’ї в пальниках. Електрозапалювання – функція, за допомогою якої пристрій включається одним натисканням кнопки і простим поворотом перемикача.

Газові панелі бувають декількох типів:

Газ на емалі :

Достатньо бюджетний варіант. Такі моделі, як правило, стилізовані під старовину та відрізняються різноманітністю кольорів. Виглядають красиво, незвичайно (особливо доречні на кухнях у стилі “ретро”, “кантрі” чи “прованс”). З мінусів: непрактичні та вимагають дбайливого поводження – емаль легко подряпати або заколоти. При тривалій взаємодії з рідинами, що фарбуються або продуктами (червоне вино, буряк і ін.) може залишитися негарна пляма, видалити яке буде проблематично.

Газ на нержавійці:

Міцні, надійні, практичні моделі, що не вбиваються. Чи не окислюються, не фарбуються. Найстрашніше, що з ними може статися, трохи подряпаються і затруться. Ідеальні для кухонь у стилі “хай-тек” або “модерн”. Однак підтримувати первісну красу таких панелей нелегко – на них чітко видно відбитки пальців та інші сліди. Потрібні спеціальні миючі засоби для догляду за нержавійкою. Рекомендуємо вибрати таку варильну панель, якщо ваша кухня виконана в стилі “хай-тек” або “модерн”.

Газ на склі:

Моделі із загартованого скла – легкі, витончені, вдало доповнюють практично будь-який інтер’єр. Такі панелі не вимагають особливого догляду, але досить маркі і поводитися з ними потрібно обережно – подряпини, сліди від пальців, краплі та порошинки добре помітні на глянсовій поверхні. Частково вирішити проблему можна, звернувши увагу на моделі зі світлого скла.
Електричні панелі
Вибір переважної більшості власників негазофікованих квартир та заміських будинків. Серед безумовних переваг моделей – рівномірне нагрівання при мінімальній потужності.
За типом поверхні та принципом нагрівання електричні поверхні поділяються на кілька категорій.

Сталеві з чавунними конфорками:

Головна перевага – їхня удароміцність. Це ідеальне рішення для сімей з маленькими дітьми, а також людей із порушенням вестибулярного апарату чи рухової активності. Такі моделі доступні за ціною та недорогими в обслуговуванні. Однак недоліки у них є й досить суттєві: при перегріві та різких температурних перепадах чавун може деформуватися чи тріснути. Не рекомендується ставити на розігріту конфорку посуд із вологим дном. Також сталеві поверхні потребують спеціалізованих засобів для чищення, енергії споживають більше, ніж решта варильних пристроїв.

Склокерамічні із звичайним (спіралеподібним) нагріванням:

Склокераміка набагато перевершує чавунні конфорки з енергоефективності, швидше нагрівається та охолоджується. Завдяки змінним зонам нагріву можна оптимізувати витрати електроенергії, вибираючи оптимальну залежно від розміру посуду. Багато моделей оснащуються таймером відключення конфорок, що дозволяє економити час та знижувати витрати енергії. Наприклад, визначивши досвідченим шляхом, що в даному посуді при такій потужності нагріву суп буде готовий через 20 хвилин, виставляємо таймер на 10 хвилин (ще стільки ж страва буде нудитися за рахунок залишкового тепла конфорки). В результаті ви виграєте 20 хвилин особистого часу. Помножте їх на 365 днів. Круто?!

Склокерамічні зі стрічковим нагріванням (HiLight):

Маючи збільшену площу нагріву і меншу чутливість до перепадів напруги, цей тип електропанелей економить ще більше електроенергії і рідше потребує ремонту. Також стрічковий нагрівальний елемент при однаковій із звичайним (спіралеподібним) потужності розігріває конфорку в 2-2,5 рази швидше.

Склокерамічні з індукційним нагріванням:

Їхня особливість – під час роботи нагрівається посуд, а не сама поверхня. Тепло утворюється і акумулюється відразу ж у днище ємності, що використовується, тому даний тип нагріву вважається найшвидшим, ефективнішим і економічним (в середньому на 30% в порівнянні з HiLight-нагрівом). Також такі панелі простіше доглядати: оскільки їх поверхня практично не нагрівається, краплі і бризки під час готування не пригорятимуть. Щоб очистити її, достатньо протерти серветкою. З недоліків індукційних панелей слід відзначити їхню “вибагливість” до вибору посуду – підійде тільки чавунна або залізна. Зупинити від покупки може і ціна (на 10-30% вище звичайного нагріву).
Комбіновані панелі

Такі варильні панелі поєднують у собі конфорки на газі та електриці. Навіть якщо у вас регулярно трапляються перебої з газопостачанням або вимикають світло, ви легко зможете приготувати обід на всю родину! Як правило, в комбінованих поверхнях 2-3 газові конфорки, 1-2 – електричні.

Конфорки:

Дуже важливо вибрати варильну поверхню, яка буде відповідати вашим кулінарним звичкам. І кількість конфорок, і їхнє розташування впливають на вибір. Любіть готувати у великих обсягах – переконайтеся, що найбільша конфорка не завадить вам користуватися рештою. Часто готуйте шедеври, що вимагають багатогодинного томлення на вогні (наприклад, бульйон на кісточці або холодець) – простежте, щоб елементи керування знаходилися подалі від конфорки, на якій ви це робитимете. Так ви виключите їхнє сильне нагрівання.
Кількість нагрівальних елементів зазвичай варіюється від 2 до 6. Триконфорочні варіанти цілком підійдуть для тих, хто готує рідко й у невеликих кількостях. Двоконфорочні – це вже скоріше дачний варіант або вибір холостяка.

Затятим кулінарам варто поцікавитися можливостями та конфігураціями окремих конфорок:
– двоконтурні та триконтурні. Дозволяють вибирати площу нагріву залежно від розміру посуду;
– із овальною зоною нагріву. Використовуються для приготування страв у нестандартному посуді (каченятці, лотку для м’яса та риби та ін.);
– подвійна та потрійна корона (у газових панелях). На відміну від стандартного пальника мають 2 або 3 ряди полум’я, що дозволяє посуду нагріватися швидше та рівномірніше;
– wok. Призначена для приготування страв у вічі – глибокій круглій сковороді, має увігнуту форму та підвищену потужність;
– експрес-конфорка. Має підвищену потужність і використовується для швидкого розігріву їжі.

Тип управління
За типом управління всі варильні панелі поділяються на механічні та електронні. Моделі першого типу оснащені звичними для нас перемикачами – поворотними (звичайні ручки, які використовуються, як правило, у недорогих пристроях) або утоплюваними (вони легше миються і запобігають випадковому включенню панелі).


Електронне (сенсорне) керування легше і зручніше: одним дотиком можна увімкнути конфорку, налаштувати потрібну потужність або вибрати зону нагріву. Єдиний недолік – на гладкій поверхні залишаються сліди від пальців, тому протирати таку панель доведеться частіше.
Не бійтеся вибирати варильну поверхню із сенсорним керуванням – неслухняні кнопки, які сприймають натискання лише з третього разу, залишилися далеко у минулому. Чутливість сучасних сенсорів налаштована ідеально, і працюють вони як годинник.

Додаткові функції
Сучасні моделі варильних панелей оснащені корисними опціями, які роблять процес її використання легшим та безпечнішим. Назвемо найпоширеніші з них.
– Автоматичне закипання. Зменшує потужність конфорки до режиму підтримання тепла під час досягнення певної температури.
– Автоматичне вимкнення. Вимикає панель, якщо від вас не надходить жодних команд протягом певного часу.
– Індикатор залишкового тепла. Показує господині, яка конфорка ще не охолола.
Захист від дітей. Блокує випадкове включення панелі пустотливими дитячими ручками.
– Розпізнавання посуду. Відключає конфорку, якщо на ній немає посуду або вона розташована не по центру.

Бренди
До категорії бюджетних рішень можна віднести окремі моделі Zigmund & Shtain, Hankel, Simfer. Вони мають гідні характеристики за досить демократичної вартості.
Середня цінова категорія представлена ​​моделями Franke, Longran, Kuppersberg. Вони мають розширений функціонал для зручності та додаткової безпеки.
Серед варіантів преміум-класу варто відзначити Foster та Gorenje+. Це ексклюзивні дизайнерські моделі, які стануть справжньою окрасою для будь-якої кухні.
Однак різноманіття дизайну спостерігається у всіх цінових діапазонах, так що питання, як вибрати панель, може звестися до питання, як вибрати найкрасивішу, коли вони всі так хороші!
Н евеликий лайфхак – хочете вибрати панель варильна з незвичайним дизайном – зверніть увагу на молоді бренди, у них сміливі дизайнерські рішення і відносно невисока ціна.
Тепер ви знаєте про варильні панелі трохи більше і, ми сподіваємося, зможете підібрати ідеальний для себе варіант. Вдалих покупок!