4 симптоми варикозу нижніх кінцівок

14 Кві, 2023 19:45

Поділитись публікацією
4 симптоми варикозу нижніх кінцівок

Венозні патології мають повільний, ледве плинний характер, розвиваються поступово та протягом тривалого часу. На ранніх етапах варикозу візуальних змін на шкірі ніг пацієнта немає, а він сам не виглядає недужим. Проблеми з кровотоком у венах може показати лише спеціальне обстеження – доплерографія. 

Однак, навіть за відсутності видимих симптомів, варикоз прогресує й може спровокувати небезпечніше захворювання – тромбоз. Як розпізнати, що у вас хвороба вен, щоб вчасно почати лікування? Нам розповів лікар флеболог, що приймає пацієнтів у київському медичному центрі “Меділенд”. Перед вами – 4 промовисті симптоми.

Хронічна втома у ногах

З розвитком варикозу нижніх кінцівок пацієнти починають відчувати постійну втому в ногах. Іноді вона супроводжується важкістю та розпиранням. Найбільш відчутна втома під вечір, але на ранок після сну дискомфорт зникає. 

Якщо ви регулярно відчуваєте втому, навіть без навантаження, це може свідчити про застій венозної крові у судинах кінцівок. А це, як відомо, перша ознака варикозу.

Набряклість стоп та гомілок

Втома у ногах може супроводжуватися появою набряків. Кінцівки набрякають надвечір, але після сну або тривалого ходіння дискомфорт зникає. 

Судинна сіточка

Варикоз супроводжується вираженим візуальним симптомом – на шкірі ніг поступово проступають вени, утворюючи характерну судинну павутинку синюшного кольору. Це відбувається через потовщення вен, застій крові у судинах, що розташовані під шкірою, перекручування вен, які можна відчути на дотик. 

Крім появи сітки, може зазнати змін і колір шкіри ніг. Дерма нерідко набуває білого, темно-синього чи фіолетового відтінку.

Судоми ніг

Під час варикозу вени розширюються, втрачають природну пружність та еластичність, а з цим – здатність звужуватися у межах норми. Через набряклість кінцівок та застій крові страждають і мʼязи. Вони скорочуються, провокуючи хворобливі судоми у будь-який час доби.

Коли потрібно звернутися до флеболога 

Якщо ви побачили або відчули один або декілька з цих симптомів, варто якнайшвидше завітати до кваліфікованого флеболога на консультацію, огляд та обстеження судин. Консультують такі лікарі переважно у приватних лікарнях, де є відділення хірургії https://mediland.ua/ua/metody-likuvannya/hirurgiya.

Також експерти рекомендують відвідувати флеболога жінкам при надії, коли відбувається активний ріст дитини (2-3 триместри). Адже збільшення живота та ваги провокує додаткове навантаження на вени ніг жінки.

З метою профілактики регулярний огляд судинного хірурга потрібен особам із групи ризику варикозного захворювання, серед яких такі пацієнти:

  • ведуть малорухливий спосіб життя, переважно стоять або сидять протягом робочого дня;
  • хворіють на діабет та/або мають серцево-судинні хвороби;
  • страждають від надмірної ваги;
  • професійно займаються спортом;
  • мають спадкову схильність.

Як бачимо, на початковій стадії проблеми з кровотоком у венах можна виявити лише за допомогою спеціальних обстежень. Проте постійна втома у ногах, набряклість, судинна сіточка на шкірі та судоми свідчать про потребу якнайшвидше звернутися до флеболога. Вчасна діагностика та лікування варикозу допоможуть уникнути ускладнень та закорковування судин.

*партнерська публікація