Антицелюлітний масаж: ефективність, показання та протипоказання
20 Кві, 2023 17:51
“Апельсинова кірка” на стегнах, сідницях, животі – целюліт – жирові відкладення, що утворилися в підшкірній клітковині. Така естетична проблема з’являється внаслідок скупчення токсинів і зайвої рідини, які організму все важче і важче виводити.
Целюліт може принести чимало неприємностей, починаючи від погіршення зовнішнього вигляду шкіри, зниження самооцінки і закінчуючи проблемами зі здоров’ям, наприклад, розвитком варикозу, судомами. Тому не варто відкладати проблему в довгу шухляду, а почати діяти просто зараз – антицелюлітний масаж – терапевтична і косметична процедура, яка в комплексі з іншими заходами здатна поліпшити стан шкіри, повернути їй доглянутий, здоровий вигляд і запобігти розвитку целюліту.
Коли варто робити антицелюлітний масаж
Антицелюлітний масаж варто почати робити на перших стадіях, коли з’явилися перші ознаки – порушення метаболізму, в’ялість, рихлість шкіри, “горбки”, “ямочки” в місцях зайвих жирових відкладень. Оскільки що раніше почати працювати з проблемними місцями, то кращим буде результат, і знадобитися менше сеансів.
Існують різні види антицелюлітного масажу, найефективнішими є:
- ручний масаж – робота руками масажиста-естетиста за допомогою спеціальних косметичних засобів, що дають змогу комфортному ковзанню по тілу. Техніка передбачає чергування м’яких розгладжувальних рухів з інтенсивним розминанням.
- апаратний масаж – у цьому разі фахівець застосовує спеціальну техніку, що дає змогу розбити жирові відкладення, прискорити кровообіг, активізувати обмінні процеси.
Тому правильним рішенням буде звернення до досвідченого фахівця, який зможе оцінити ситуацію, призначити потрібну кількість сеансів, підібрати оптимальний вид масажу і дати рекомендації щодо харчування, занять спортом тощо.
Позбавлення целюліту – комплексний процес, що охоплює не тільки масаж, а й застосування інших процедур, наприклад, курс ін’єкцій ліполітиками, обгортань. Також не варто забувати і про домашній догляд, важливо підібрати ефективну косметику.
Що стосується сеансів, то тут все індивідуально і залежить від складності ситуації. У середньому курс антицелюлітного масажу становить 5-15 сеансів. Потім потрібна перерва у 2 тижні, а через деякий час бажано повторити курс. Багато фахівців сходяться на тому, що для досягнення видимого результату достатньо 2-3 курси, водночас варто підтримувати форму.
Варто зазначити, що за рік рекомендують проходити не більше 2 курсів.
Ефективність масажу проти целюліту
Після проходження курсу антицелюлітного масажу ви не тільки побачите результат на обличчя, а й відчуєте зміни всередині організму. Так, можна виділити таку ефективність масажу:
- підвищення м’язового тонусу;
- поліпшення роботи сальних залоз;
- зниження набряклості;
- згладжування рельєфу шкіри завдяки активізації вироблення еластину, колагену;
- виведення жирових відкладень, токсинів, зайвої рідини;
- посилення відтоку лімфи;
- поліпшення кисневого обміну між клітинами шкіри;
- поліпшення кровообігу в проблемних зонах, що істотно покращує колір шкіри;
- підвищення тонусу м’язів;
- загальне зміцнення організму.
Показання та протипоказання до антицелюлітного масажу
Як і будь-яка інша процедура, антицелюлітний масаж має показання і протипоказання, до яких потрібно поставитися з усією серйозністю.
Основними показаннями, які свідчать про те, що варто почати курс антицелюлітного масажу, є:
- зайва вага;
- поява набряклості;
- в’ялість шкіри;
- поява так званих “горбків”, “ямочок”, “апельсинової кірки” в проблемних місцях;
- профілактика розвитку целюліту;
- порушення метаболізму;
- застої в лімфатичній системі тощо.
Проблемні ділянки шкіри під час курсу масажу піддаються значному фізичному впливу, виходячи з чого, можна зробити висновок, що процедура має певні обмеження. До головних протипоказань масажу проти целюліту належать:
- інфекційні захворювання;
- захворювання крові;
- вагітність і грудне вигодовування;
- менструація;
- варикоз, тромбофлебіт;
- захворювання шкіри;
- психічні розлади.
Тому вкрай важливо консультуватися зі своїм лікарем, перш ніж прийняти рішення впливати на свою шкіру в такий спосіб.
Засоби для антицелюлітного масажу та догляду після процедури
Сьогодні представлена достатня кількість антицелюлітної косметики, яку можна застосовувати в масажних кабінетах і вдома. Найголовніше – підібрати якісний продукт, у складі якого будуть необхідні компоненти: кофеїн, екстракти водоростей, l-карнітин, канабідіол, ментол.
TOTIS Pharma пропонує якісну продукцію, що дає змогу боротися з целюлітом як у кабінеті масажиста, так і в домашніх умовах.
Засоби можна умовно розділити на креми, гелі, скраби, сироватки, маски, обгортання тощо.
Оптимальний набір для боротьби з целюлітом включає:
- масажний крем із канабіноїдами;
- грязьову маску для обгортання;
- гель для схуднення;
- зміцнювальний лосьйон.
Також існують уже спеціально підібрані комплекси, що включають необхідні косметичні засоби, спрямовані на антицелюлітну програму. Для підбору доглядової косметики після процедури краще проконсультуватися з фахівцем, який зможе коректно підібрати засоби саме для вашого випадку.
Партнерська публікація