Біоценоз та флороценоз: коли потрібно здавати аналізи та особливості діагностики
26 Кві, 2023 18:00
Нормальна мікрофлора піхви складається з 98% лактобактерій. Решта – умовно патогенні бактерії, які в стандартній кількості не спричиняють захворювань. Проте як тільки рівень кислотності піхви зростає вище 4,5 pH (в результаті стресу, зниження імунітету чи інших факторів), синтез лактобактерій призупиняється. В таких умовах концентрація умовно-патогенних бактерій збільшується, та виникає ряд захворювань, серед яких бактеріальний вагіноз, кандидоз та інші.
Біоценоз та флороценоз: коли необхідно здавати аналізи
Спричинити бактеріальний вагіноз можуть різні види бактерій:
- представники звичайної мікрофлори лактобацили;
- умовно-патогенні мікроорганізми – стрептококи, стафілококи, ентерококи, ентеробактерії, гемофіли, неферментуючі грамнегативні мікроорганізми та коринебактерії;
- гриби роду Кандида.
Саме для визначення збудника та встановлення діагнозу лікар призначає здати біоценоз чи флороценоз. В лабораторії Ескулаб отримати результати можна протягом 4 днів. Метод ПЛР дозволяє виявити різні бактерії та розрахувати їх концентрацію. Завдяки максимально точній інформації фахівцю вдасться назначити ефективне лікування, що пришвидшить процес одужання.
Звернутися за медичною допомогою необхідно за наявності наступних симптомів:
- відчуття печіння, свербіж зовнішніх статевих органів;
- поява білуватих сироподібних виділень із піхви, що мають кислий запах;
- виділення білого кольору з різким запахом, схожим на рибний;
- порушення сечовипускання;
- больові чи неприємні відчуття під час статевого акту.
Варто зауважити, що чоловіки також можуть бути переносниками грибів Кандида. Саме тому за наявності кандидозу у жінки, її партнеру також необхідно здати аналізи та пройти курс лікування. Своєчасна діагностика та лікування гарантують легкий перебіг хвороби та запобігають її перетіканню у хронічну форму.
Особливості діагностики біоценозу та флороценозу
В залежності від наявних симптомів, для ПЛР-дослідження можуть брати наступні зразки:
- зішкріб з урогенітального тракту у чоловіків;
- зішкріб із заднього склепіння піхви;
- сечу;
- мазок із піхви;
- зішкріб зі слизової оболонки піхви.
Важливо для отримання коректних результатів аналізу утриматися від сечовипускання протягом 2 годин, а також не проводити в день взяття матеріалів туалет статевих органів. Заборонено використовувати місцеві засоби для дезінфекції та антибактеріальні мийні засоби.
Також лікарі рекомендують:
- утриматися від статевих контактів протягом 3 днів;
- за 3 дні до аналізу не вживати алкогольні напої незалежно від міцності;
- не вживати антибіотики протягом 14 днів;
- жінкам не можна використовувати вагінальні свічки, проводити внутрішньо-вагінальне УЗД, робити біопсію чи кольпоскопію.
Під час менструації забір біоматеріалів не проводять. Мазок та зішкріб із цервікального каналу у жінок з терміном вагітності від 22 тижнів може брати лише особистий лікар, оскільки процедура може спричинити ускладнення. У дівчат віком до 16 років гінекологічний матеріал беруть лише у присутності одного із батьків.
Партнерська публікація