Незабаром літо – сезон світлого одягу. А на ньому дуже помітні різні забруднення – від поту, ягід, трави, морозива. Отже, настав час запастися засобами для виведення плям. Але спершу варто розібратися, якими вони бувають.
Форми випуску засобів для виведення плям
Цю продукцію виготовляють у різному вигляді, і це не маркетинговий хід виробників, а прагнення до максимальної ефективності та турбота про зручність покупця. Адже кожна форма має свої особливості:
- Порошок. Призначений для додавання у воду під час прання, допомагає впоратися з забрудненнями на білизні чи одязі.
- Рідкий засіб. Його випускають переважно для делікатних тканин, які погано переносять вплив порошку. Також ця форма (розлита у флакони невеликого обсягу) може служити для екстреного замивання свіжих слідів від їжі, напоїв, крові, трави.
- Мило для виведення плям. Зручно використовувати для ручного прання, коли треба впорядкувати окрему річ, або для попередньої обробки застарілих забруднень, щоб вони добре «відійшли» в пральній машині.
- Засоби у вигляді олівця або стіку. Їх зручно брати з собою в поїздку – акуратно поміщаються в портфелі, гаманці або відсіку автомобіля.
Інтернет-магазин Avrora запрошує вас оцінити ефективність кисневого відбілювача, знежирювача-спрея, рідкого господарського мила та інших засобів, щоб назавжди попрощатися зі складними забрудненнями!
Які активні компоненти змушують цю продукцію працювати?
Якщо років 15 тому найкращим засобом для виведення плям вважався той, який містить хлор, то сьогодні такі склади відносять до застарілих. Ця речовина руйнує нитки тканини, знебарвлює фарби, нерідко викликає подразнення шкіри та алергічні реакції. Тому нинішні виробники використовують інші інгредієнти. Дізнайтеся, які саме:
- Кисень. Цей елемент є сильним окислювачем, тому чудово видаляє бруд різного походження. Кисневий засіб для виведення плям не є токсичним, добре виполіскується, не руйнує барвники тканини. У продукті міститься у складі перекису водню або перкарбонату натрію, що виділяється зі сполуки при попаданні в теплу воду.
- Ензими (ферменти). Ці компоненти чудово справляються з органічними забрудненнями, розщеплюючи білки. До речі, таку продукцію не можна використовувати для вовняних та шовкових тканин, нитки яких – це, власне, білкові молекули. Ферментні засоби для прання білизни та одягу ефективні при температурі до 40 °С.
- Адсорбувальні речовини. Такі інгредієнти дозволяють позбутися бруду навіть за допомогою спеціальної щітки. Ефективні такі засоби для видалення стійких забруднень на кольоровій та білій білизні (але тільки свіжі плями).
- Розчинники. До них належать гліцерин, спирти та ефіри. Ефективно впливають на плями, що важко виводяться, особливо зі щільних речовин на кшталт смол і фарб.
- Жирні кислоти натрію. Це сполуки, у тому числі такі, з яких складається звичайне мило. Вони справляються не з усіма видами забруднень, проте цілком безпечні для здоров’я, не руйнують тканини та не знебарвлюють їх.
Сучасні виробники прагнуть звести до мінімуму шкоду, яка завдається довкіллю, тому розробляють органічну продукцію для усунення плям, яка повністю розкладається.
Що таке універсальні засоби для виведення плям
Частина продукції для видалення забруднень містить лише один вид активного компонента. До складу іншої включені декілька – ці засоби називають універсальними. Вони допомагають позбутися слідів від різних категорій речовин: барвників, білкових сполук, жирів тощо.
Подібні продукти добре справляються з великими плямами різного походження, особливо якщо вони з’явилися нещодавно. Тому такі засоби здебільшого використовують не для локальної обробки одного забруднення, а як добавку до прального порошку для впорядкування відразу декількох речей.
З застарілими плямами універсальний відбілювач не завжди справляється. Для вирішення такої проблеми знадобиться спеціалізований засіб.
Партнерськапублікація