Кожна пʼята пара на Прикарпатті стикається зі безпліддям – директор Центру репродукції
19 Тра, 2023 13:12
Вже близько 28 років Прикарпатський центр репродукції людини допомагає парам подолати проблеми безпліддя. Щороку тут проходять лікування понад 25 000 пацієнтів.
Читайте також: “Ми на порозі серйозної демографічної кризи”, - головний репродуктолог області Ігор Головчак (ФОТО)
19 травня на базі ДЗ «Прикарпатський центр репродукції людини» відбувається одна зі секцій Всеукраїнської науково-практичної конференції «Глобальні перспективи та практичні аспекти внутрішньої медицини».
Директор Центру Ігор Головчак розповів «Галці», що на секції буде йтися про актуальні питання здоровʼя жінки.
«Саме так звучить тема секції, яка проводиться на базі нашого державного закладу. Основну аудиторію лекції складають сімейні лікарі. На їхні плечі зараз лягає багато роботи та відповідальності, адже зі всіма проблемами пацієнти йдуть найперше до них», – каже Головчак.
У Центрі репродукції людини хочуть покращити комунікацію зі сімейними лікарями, виробити більш ефективну тактику ведення пацієнток зі гінекологічними проблемами.
«Ми готові всебічно допомагати, консультувати, крім того наш заклад може надати весь спектр потрібного лікування», – додає фахівець.
Він наголошує, що через війну Україна зараз зіткнулася зі серйозною демографічною кризою, тому важливо проводити заходи, які сприяють підвищенню народжуваності.
«Частина пацієнтів відкладає планування сімʼї через війну, проте є ті, хто дуже хоче зараз стати батьками. Спочатку кількість наших пацієнтів знизилася, але зараз люди потрохи вертаються.
Наш заклад виконує державну функцію по допомозі зі репродуктивним здоровʼям, як жінкам, так і чоловікам. Ми надаємо всі види допоміжних репродуктивних технологій, які присутні як в Україні, так і закордоном. Всі вони надаються у нас за державний кошт».
За словами Головчака, щороку вперше до медзакладу приходять 2500-2700 сімейних пар зі проблемами безпліддя. Статистичні дані говорять, що кожна пʼята пара на Прикарпатті страждає від безпліддя.
«Кожного року у нашому амбулаторному відділенні маємо 25 000-30 000 відвідувань. Це і ті, хто прийшли вперше, і ті хто проходять лікування. Ми проводимо близько 1500 оперативних втручань щороку», – додає Головчак.
Загалом до конференції долучилися понад 500 сімейних лікарів з різних областей України.