Марцінків влаштував екскурсію укриттями: пожурив підлеглих, які могли вчинити розтрату на їх облаштуванні (ФОТО)
02 Чер, 2023 16:14
Другого червня на запрошення міського голови Руслана Марцінківа журналісти проінспектували декілька укриттів у місті – в поліклініці, КП «Електроавтотрансі», житловому будинку та школі в мікрорайоні Пасічна.
Найперше журналісти з мером поїхали до поліклініки №5 (що на вулиці Привокзальна). У підвалі медзакладу знаходиться укриття, до якого можна потрапити через головний вхід медзакладу. Також є запасний вихід у двір.
Директорка КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради» Ольга Савчук розповіла, що укриття в поліклініці діє з початку воєнного стану.
«У поліклініках вони всі пристосовані, з природною вентиляцією. Можна розмістися у повний зріст, є аптечка. Ми окремо проговорили з нашими сторожами, що якщо починається тривога, то він йде до дверей. У нічний час ми розуміємо, що таких людей може бути небагато», – каже Савчук.
У даному укритті можуть розмістися від 80 до 100 людей, інформує «Галка».
«На початку, під час тривог вдень приходило багато людей, зараз набагато менше. І тривоги частіше лунають вночі», – додає Савчук.
За її словами, серед поліклінік міста належного укриття немає лише у першій поліклініці, тому там розміщенна табличка з найближчим укриттям – у пологовому.
Наступна інспекційна зупинка – КП «Електроавтотранс». Тут сховище знаходиться під землею. Вміщає близько 300 осіб, а його площа 280 метрів квадратних.
В укритті є деревʼяні крісла, лавки, декілька кімнат, працює радіо, є аптечка, вода та печиво. Трохи брудна підлога.
Заступник директора КП «Електроавтотранс» Андрій Тютюнник розповів, що це укриття завжди відчинене, є генератор.
«Ми приймаємо всіх. Раніше люди (ред. не працівники) під час тривоги приходили, але зараз вони чомусь не ховаються. Вночі воно також відкрите, сторожі попереджені», – каже Тютюник.
Далі «інспектори» відправилися до укриття в житловому будинку – на вулиці Хіміків. Його обслуговує комунальне підприємство “Комфортний Дім”.
Це укриття виглядало, мʼяко кажучи (на думку Галки та інших інспекторів), не дуже. Простір захаращений, світла немає, під стелею павутина, є кілька лавок.
Заступник директора КП «Комфортний Дім» Ярослав Бабʼяк повідомив, що це не сховище, а тимчасове укриття.
«Ми його не облаштовували за вимогами, бо воно є тимчасовим. Таких по місту є близько сотні, ними люди можуть скористатися у крайньому випадку», – пояснив Баб’як.
До слова, саме службових осіб комунального підприємства “Комфортний дім” підозрюють у можливій розтраті коштів, виділених на облаштування споруд цивільного захисту. Відповідне кримінальне провадження розслідує районний відділ поліції. Мова йде за роботи за адресами Дорошенка, 18, Миколайчука, 16, Короля Данила, 35 та Молодіжна, 56.
На сьогоднішнє питання журналістики Галки щодо того, що службовців “Комфортного дому” підозрюють у розтраті коштів на укриття, Руслан Марцінків відповів, що це мають коментувати правоохоронні органи.
Далі інспекція вирушила у ліцей №24. Там укриття знаходиться в актовій залі, яка розташовується у напівпідвальному приміщенні. Також ще одне укриття знаходиться безпосередньо у підвалі. Загалом ці два укриття можуть вмістити 650 людей. Тут наявні всі комунікації, біотуалет та світло від генератора.
У нічний та вечірній час мешканці сусідніх будинків, запевнив директор ліцею Ігор Мельничук, можуть прийти до укриття в актовій залі.
Мельничук додав, що в укриття в підвалі цього літа планують оновити – вкрити підлогу спеціальною фарбою, також стіни, де б діти могли малювати на стінах.
На завершення мер підсумував, що найбільше нарікань саме на укриттях житлових будинках.
«Я менше переживаю за наші комунальні заклади, заклади освіти та поліклініки», – сказав Марцінків.
Читайте також: Марцінків пропонує гроші, аби піти від “Комфортного дому”