Багато хто заготовляє дрова з літа, хтось купляє тверде паливо безпосередньо під час опалювального сезону, але і в першому, і в другому варіанті ви можете отримати сирі дрова. Взагалі, дрова бувають сирими з двох причин – або вони намокли під дощем, або ж це свіжоспилені дрова. Намочені дрова відповідальний постачальник навряд чи привезе, а от, якщо ви хочете купити дрова метрівки, особливо влітку, то якраз свіжоспиленими вам їх і привезуть, адже в цей період і відбувається заготівля лісу.
Таке буває, що користуватися дровами приходиться і літом, наприклад, якщо ви задумали пікнік в лісі чи шашлик вдома. Що ж робити, якщо у вас є лише сирі дрова?
Методи розпалу сирих дров
- Перший варіант – намочені під дощем чи снігом дрова.
Якщо вам привезли сухі дрова – колоди або колоті поліна, та ви не встигли забрати їх з вулиці чи чимось накрити, і тривалий дощ намочив їх, то вони горітимуть після якісної просушки. Достатньо лише покласти дрова на грубку на ніч, і вранці їх можна буде використовувати. Якщо ж дрова надворі, то можете розкласти необхідну кількість дров під сонцем на один день – дрова до вечора добре підсохнуть.
- Другий варіант – свіжоспилені дрова.
Якщо вам привезли дрова прямо з лісу, то їх варто потримати на сонці, або, якщо це осінь, то в критому приміщенні один-два тижні, щоб волога випарувалася з деревини. Дрова метрівки краще порізати й поколоти, в такому вигляді вони сушитимуться швидше.
Якщо вам треба розпалити вогонь дровами вже зараз, то буде вигідно поколоти одну-дві колодки на дуже тонкі поліна, щіпки та прутики, тоді вони розгоряться краще, ніж товсті сирі дрова. Або ж ви можете для розпалу знайти суху щепу чи взяти заготовлену раніше, а сирі дрова підкидати вже по мірі потрібності, коли вогонь буде горіти дуже яскраво.
Хороший варіант – замовити дрова з низькою природною вологістю, такими породами є акація та ясен. Дрова з цих дерев горять навіть свіжоспиленими та не доставляють незручностей.
Чому взагалі сирі дрова горять погано?
Справа в тому, що волога, яка міститься в деревині – це звичайний сік дерева, який не витікає відразу після того, як дерево зрізали. Для повного «зневоднення» деревини потрібно трохи часу. Рідина з дров може випаровуватися тижнями і дуже помалу. В цей час, якщо розпалювати дрова, з яких ще не випарувалася вода, то енергія буде витрачатися саме на її випаровування, а не на віддачу тепла. Чим сиріші дрова, тим більше потрібно тепла та жару для повноцінного зневоднення дров, тому сирі дрова горять погано.
Краще за все купити дрова з вологістю 25-35%, але, якщо це неможливо, то вибирайте ясен чи акацію, якими можна топити відразу після доставки.
Тепла вам та приємного відпочинку!
Партнерська публікація