Автоцивілка: скільки треба сплатити за страхові послуги

26 Чер, 2023 13:04

Поділитись публікацією
Автоцивілка: скільки треба сплатити за страхові послуги

Автоцивілка, або ОСЦПВ, – це обов’язкове страхування власників транспортних засобів. Такий поліс зобов’язаний мати кожен водій. Хоча поліс ОСЦПВ зазвичай купують власники транспортних засобів, отримують відшкодування за ними особи, що постраждали внаслідок ДТП. Тобто у ситуації, якщо вас визнано винуватцем аварії, саме за вашою автоцивілкою буде компенсовано збитки. Також у випадку, якщо шкоду було завдано вам, страхова компанія власника транспортного засобу, що є винуватцем ДТП, буде відшкодовувати витрати на лікування чи відновлення пошкодженого авто.

Дізнатися, скільки коштує автоцивілка, сьогодні можна онлайн на сайті страхової компанії. Більшість водіїв прагнуть заощадити та купити поліс якомога дешевше. Проте перед прийняттям такого рішення корисно буде дізнатися від чого залежить вартість послуг.

Складові ціни автоцивілки

Максимальний розмір відшкодування постраждалим при настанні страхового випадку встановлюється на державному рівні. На сьогодні це 160 000 грн за шкоду, завдану майну третіх осіб, та 320 000 грн – на відновлення здоров’я. Попри це, вартість страхового поліса для водіїв може бути різною. Вона залежить від:

  • типу транспортного засобу та об’єму його двигуна;
  • місця реєстрації;
  • наявності та розміру франшизи;
  • способу використання автомобіля (для власних потреб чи бізнесу).

За бажанням автовласника можна збільшити ліміт відповідальності. Чи доцільно це, якщо вартість страхового поліса зросте і вам доведеться купувати його дорожче? Насправді невелика сума доплати може звільнити вас від необхідності витратити значно більшу суму коштів. Таке можливо, якщо буде пошкоджено дороге авто, відновлення якого не зможе компенсувати стандартна автоцивілка. У такому випадку кошти у судовому порядку стягуватимуться з винуватця аварії.

Варто зазначити, що окремі категорії водіїв мають право на придбання ОСЦПВ зі знижкою. Зокрема це стосується пенсіонерів, учасників бойових дій, інвалідів, чорнобильців. Пільги надаються за умови надання представникам страхової компанії відповідних документів.

Чи варто збільшувати розмір франшизи для економії коштів

Франшиза – це сума коштів, яка повинна бути безумовно сплачена власником поліса постраждалій стороні. Збитки в межах ліміту, що перевищують її, буде відшкодовувати страховик. Наприклад, якщо вартість відновлення постраждалого у ДТП автомобіля становить 20 000 грн та ви маєте поліс із франшизою 2000 грн, страхова компанія сплатить лише 18 000 грн. Решту суми винуватець аварії повинен компенсувати сам. Слід зазначити, що максимальний розмір франшизи є законодавчо обмеженим з метою забезпечення гарантій виконання зобов’язань винуватцем аварії. Сьогодні ця сума становить 2600 грн.

Отже, можна зробити висновок, що великий розмір франшизи суттєво підвищує рівень відповідальності власника страхового поліса. У наведеному прикладі, якщо сума збитку становитиме 2 000 грн, винуватцю ДТП доведеться сплатити усю цю суму. Проте вартість поліса без франшизи та з нею відрізняються значно менше. Отже, водіям-новачкам можна порадити купувати страховий поліс без франшизи. Тоді навіть невеликі збитки підлягатимуть відшкодуванню страховиком.

Незалежно від наявності франшизи водії можуть скористатися можливістю складання європротоколу. Цей документ свідчить про настання страхової події (ДТП). Він складається за умови, якщо обидва водії дійшли згоди щодо того, хто з них є винуватцем. У такому випадку викликати представників поліції необов’язково. Водії можуть самостійно скласти документи та зафіксувати факт настання страхової події. Особливістю європротоколу є суттєво менший граничний розмір відшкодування у порівнянні зі стандартною процедурою – він становить лише 80 000 грн. Якщо ви очікуєте на більшу компенсацію, варто залучити до фіксації факту настання ДТП представників поліції.

Партнерська публікація