ПАТ «Прикарпаттяобленерго» застерігає прикарпатців від традиційного весняного спалення трави та сухостою поруч із енергообладнанням та лініями електропередач.
Локальні підпали можуть стати причиною масових пожеж та завдати серйозної шкоди не тільки енергетичному майну, а й життю та здоров’ю мешканців краю, – повідомляють у прес-службі енергокомпанії.
Оскільки неконтрольований вогонь може перекинутися на дерев’яні опори, пошкодити енергообладнання, призвести до нагрівання та обриву проводу – а це вже реальна загроза ураження струмом не тільки для людей, а й для свійських та диких тварин, що перебувають поруч.
У компанії нагадують, що законом категорично забороняється розводити багаття в охоронних зонах повітряних ліній електромереж. Зазначимо, що охоронні зони відводяться уздовж ліній (і у повітрі, і на землі), їх ширина залежить від напруги лінії, до прикладу, для проводів до 1 кВ охоронна зона становить два метри, 6-10 кВ – 10 метрів.
«Зовсім недавно через спалення трави ледь не загорілася наша підстанція ПС 35/10 «Лісна Слобідка» Коломийського району, – розповідає технічний директор ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник, – тільки завдяки пильності нашого працівника, що побачив пожежу та викликав аварійну бригаду, нам вдалося загасити вогонь та уникнути серйозних наслідків. На жаль, такі випадки непоодинокі, ми не втомлюємося нагадувати людям про можливу небезпеку і закликати їх до свідомості».
Енергетики сподіваються на те, що прикарпатці прислухаються до заклику та відмовляться від згубної традиції весняних підпалів.
«Попри поширену думку, що спалення трави сприяє кращому росту зелені та кращому урожаю, екологи вважають підпали сухостою злочином, – додають в енергокомпанії. –Вогонь калічить тварин, повністю знищує екосистему та руйнує родючі шари ґрунту. Тож запалюючи сірник, варто подумати, скільки шкоди ви завдаєте своїми діями».