Як в Університеті Короля Данила розвінчують міфи про приватну освіту

03 Сер, 2023 18:47

Поділитись публікацією
Як в Університеті Короля Данила розвінчують міфи про приватну освіту

Міф 1:

Приватні ЗВО не забезпечують дипломів державного зразка.

Ще один поширений міф – відмінність дипломів приватних і державних вишів. Наперед зауважимо: дипломи нічим не відрізняються. Після здобуття освіти в УКД відповідно до Закону України видаються дипломи державного зразка, які визнаються і за кордоном. Крім того, приватні заклади часто реалізовують додаткові освітні програми, які уможливлюють отримання подвійного диплома.

Університет Короля Данила в рамках співпраці з Вищою школою управління охороною праці в м. Катовіце (Польща) та налагодження співпраці з Вищою школою банковою (ВСБ (WSB)) м. Торунь та м. Бидгощ пропонує своїм студентам отримати подвійний диплом магістра економічних дисциплін. І це лише одна з багатьох чинних в УКД програм.

Варто додати, що всі освітні програми в приватних університетах акредитовані, адже без цього такі ЗВО просто не могли б існувати.

Міф 3:

Корупція у приватних вишах.

Майбутній абітурієнт може подумати: «Якщо я плачу гроші за університет, то можна й не навчатися. Оцінки і так гарні покладуть». Насправді, це так не працює. Сесія в Університеті Короля Данила відбувається у тестовому режимі за компʼютерами, а всі результати обчислює спеціальна програмна система. Це унеможливлює корупцію.

Не навчаєшся – тебе відраховують з університету. Цьогоріч за невиконання вимог навчального плану, зокрема не ліквідацію у встановлені терміни академічної заборгованості, недопущення до семестрового контролю, отримання під час екзаменів та заліків незадовільних оцінок, відраховано 104 бакалаври, 10 магістрів та 55 фахових молодших бакалаврів. Така тенденція яскраво демонструє: свої знання та вміння потрібно доводити на парах, практичних заняттях та іспитах. Купити диплом за гроші не вдасться.

Кожен абітурієнт усе ж самостійно ухвалюватиме рішення, де навчатися. Допомогти з вибором може приймальна комісія закладу.

Обирайте якісну приватну освіту з цікавим практичним навчанням від вмотивованих викладачів. Навчайся не для «галочки», а для свого успішного майбутнього.

Міф 3:
У приватних університетах немає державної форми навчання.

У суспільстві побутує думка, що в приватних університетах можна навчатися тільки за власний кошт. В УКД можливо здобути освіту безкоштовно. Тут діє грантова програма на безкоштовне навчання від Фонду отця Івана Луцького для обдарованих абітурієнтів. Гранти на безкоштовне навчання реалізовуються за умови перемоги в турнірах та конкурсах з англійської мови, права, історії України, математики, географії, української мови, журналістських та публіцистичних текстів пам’яті отця Івана Луцького «Слово правда», творчому конкурсі «Тематична листівка», конкурсі інноваційних ідей «Моє місто майбутнього», «Школа має талант», «Кубок Короля Данила».

Також ті абітурієнти, які склали НМТ на високі бали (180-200), отримують грант на безкоштовне навчання від Фонду отця Івана Луцького. Для вступників, які отримали 160-180 балів, діятиме частковий грант на навчання. Грант діє упродовж усього періоду навчання за умови активної участі в житті університету й відмінного складання заліково-екзаменаційної сесії.

Окрім численних грантових програм, які реалізовуються в УКД, освіту можна здобути і за державним замовленням. Зокрема, державні місця передбачені на таких спеціальностях: 076 «Підприємництво та торгівля», 073 «Менеджмент», 035 «Філологія», 061 «Журналістика (реклама та зв’язки з громадськістю)», 241 «Готельно-ресторанна справа».

«Тогоріч ми скористалися щойно доступною можливістю щодо розподілу місць державного замовлення. Наразі маємо кількох студентів-державників, які отримали найвищі бали на НМТ. Таким чином, кожна обдарована дитина має змогу здобути освіту за державним замовленням у прогресивному приватному ЗВО», – відзначає про державні місця в УКД ректор Мирослав Луцький.

Міф 4:

Приватні університети мають менш розгалужену мережу партнерства та співробітництва.

Приватні заклади вищої освіти функціонують поряд із державними, тому несуть вищий рівень відповідальності перед громадськістю, студентами та викладачами. Порівняно з державними, приватні виші можуть швидше реагувати на актуальні запити ринку праці, впроваджуючи нові практико-орієнтовані дисципліни, залучаючи до роботи найбільш кваліфікованих викладачів.

Зауважимо, що викладачі УКД систематично беруть участь у міжнародних форумах, симпозіумах та конференціях відповідного спрямування, демонструючи світовій спільноті якість вищої освіти в Україні. Також вони упродовж року працюють над підвищенням власної кваліфікації, навчаючись на відповідних курсах, спецсемінарах, воркшопах та вебінарах. В університеті у дистанційному, очному та змішаному форматі функціонують курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників («Застосування інформаційних технологій у роботі педагога», «Розвиток soft skills. Емоційний та соціальний інтелект», «Правові аспекти в організації кадрового діловодства у закладах освіти» тощо).

Університет Короля Данила уклав меморандуми про співпрацю з ОТГ Франківщини та провідними компаніями регіону в окремих галузях (наприклад, АТ «Укрсиббанк», ГО «Парі-ІФ», «Coax Software», «SoftServe», «TenantCloud», БК «blago», «Інтелком», «Галерея смаку», АТ АКБ «Львів», «DystLab» тощо). Власна база вакансій від партнерів закладу, таким чином, дозволяє студентам працевлаштуватися одразу після завершення навчання. З цією метою в Університеті Короля Данила функціонує також Центр практичної підготовки та працевлаштування. Крім того, в УКД проводяться майстер-класи, на яких, наприклад, консультують щодо правильної підготовки до співбесіди чи створення резюме.

Міф 5:

Приватна освіта не надає можливостей для особистісного розвитку.

Навчання у приватному університеті цікаве та різноманітне. Задля розвитку креативних здібностей студентів та їхнього особистісного росту в УКД проводять бінарні заняття з практиками, реалізовується проєкт «Відкрита зустріч з успішними людьми».

На бінарних заняттях певну проблему вивчають на межі двох дисциплін. Це втілення творчості педагога і практика, що переростає у творчий пошук студентів. На таких заняттях можна одразу побачити результати своєї праці, це підвищує мотивацію та креативний потенціал.

Задля мотивації студентів в Університеті Короля Данила упродовж тривалого часу функціонує соціальний проєкт – «Відкрита зустріч з успішними людьми». Усі охочі вже мали можливість зустрітися з Митрополитом Епіфанієм та Блаженнішим Святославом, істориком та публіцистом Володимиром Вʼятровичем, переможцями «Євробачення» – гуртом Kalush, українським музикантом, лідером гурту «Океан Ельзи» Святославом Вакарчуком, українським актором театру та кіно Богданом Бенюком, українським актором та режисером Ахтемом Сеітаблаєвим, українським співаком, танцюристом Дмитром Монатиком, президентом Фонду Цілей Сталого Розвитку ООН Мауріціо Аронікою, аташе з питань культури Посольства Італії в Україні Едоардо Крізафуллі та іншими.


Партнерська публікація

Читайте також: Франківську молодь безплатно вчитимуть підприємництва