Килим на підлогу: як вибрати декоративний елемент під стиль інтер’єру
25 Вер, 2023 23:28
У будь-якому інтер’єрі килим — це гарний декоративний елемент, який не лише додає атмосфери кімнаті. Такий текстильний виріб також і функціональна річ, тому варто підбирати його в огляду на відповідність дизайну та зручності для вас. У цій статті ми детальніше поговоримо про вибір килима та розглянемо основні критерії.
Вибір кольору килима: як визначитися
Купити килим на підлогу зараз не проблема, наприклад в інтернет-магазині WELOVEMEBEL можна підібрати якісний виріб з різним дизайном та текстурою. Однак під час вибору килима перш за все варто звернути увагу на його кольори та той факт, наскільки швидко він може стати брудним.
Колір виробу — це справа суто індивідуальна, і його можна вибирати за:
- Маркістю.
- Відповідністю колірній гамі кімнати.
- Особистими вподобаннями.
- Досвідом користування килимом певного кольору раніше.
- Вподобанням незвичайних малюнків на килимі.
Варто зауважити, що у вітальню зазвичай рекомендують вибирати однотонний килим без зображень або малюнків, водночас як в дитячій кімнаті або спальні краще віддати перевагу моделі з квітковим або геометричним орнаментом, а також із зображеннями улюблених мультфільмових героїв дитини.
Стиль килима: популярні дизайнерські рішення
Класичні килими — це популярний декоративний аксесуар, який широко використовується у багатьох будинках. Зазвичай вони мають вишукані внутрішні візерунки та обрамлення, що робить їх ідеальними для центрування простору кімнат, таких як зал або вітальня.
Вінтажний стиль — посідає друге місце за популярністю, він поєднує елементи класики та сучасності, і штучно зістарені килими є наразі особливо поширеними.
Незалежно від того, чи ви шукаєте сміливі колірні рішення, абстрактні мотиви чи геометричні малюнки, сучасні килими додають стилю та вишуканості кімнаті. Однак перш за все під час вибору важливо враховувати загальну стилістику кімнати.
Також важливо вибирати килими з різними текстурами залежно від призначення. Моделі з довгим ворсом чудово підходять для спалень та дитячих кімнат, оскільки їхній м’який та пухнастий ворс приносить багато приємних відчуттів. Килими без ворсу краще вибрати для кухні, передпокою та коридору, оскільки їх легко доглядати та прибирати, і вони добре підходять для приміщень з великою прохідністю, які швидко забруднюються.
Матеріал килима: який краще вибрати
Під час покупки килима для підлоги важливо враховувати розташування та призначення кімнати. Існують різні матеріали, з яких виготовляють вироби, і кожен має свої переваги:
- Вовняні: є популярним варіантом завдяки своїм властивостям, вони зберігають тепло, пом’якшують кроки, сприяють підтриманню мікроклімату та приємні на дотик.
- Синтетичні (з поліпропілену, поліестеру, шеніл, нейлону): за ними легко доглядати, вони не лізуть і не деформуються. Вироби найкраще підходять для віталень, спалень, передпокоїв, кабінетів і дитячих кімнат через їх практичність і відсутність алергенів.
Також є віскозна модель — це доступний аналог дорогого шовку. Килими виготовляються з деревної целюлози та мають ефектний блиск. Вироби часто купують для стильних інтер’єрів та розміщують у вітальнях і залах. Проте варто пам’ятати, що віскоза вразлива до води.
Габарити килима: що важливо знати
Головне у виборі розміру килима — купити достатньо просторий варіант. Якщо виріб значно виходить за межі меблів, це допомагає оптимізувати візуальне сприйняття кімнати, а також створює базу для інших декоративних елементів.
Якщо ваш вибір падає на великий килим, то важливо правильно розмістити його, так, аби більшість меблів стояли на ньому. Головна мета — створити єдиний дизайн для всієї зони та візуально виділити цю область у кімнаті. Меблі зазвичай ставлять на килим у середньому розмірі, водночас як невеликі моделі можуть використовуватися для зонування і виділення окремих частин кімнати.
Щодо форми, то килими є досить різними. Наприклад, прямокутні, круглі або овальні. Прямокутні є популярним вибором, оскільки їх легко підібрати до інтер’єру. Овальні та круглі килими, натомість, м’яко зміщують акцент із гострих кутів у кімнаті, надаючи їй вишуканості та покращуючи загальний вигляд приміщення.
ПРОМО