На Буковині прикарпатці вчилися, як допомагати релокованому бізнесу
04 Жов, 2023 16:49
Представники територіальних громад Прикарпаття стали учасниками навчального візиту у Чернівецьку область. Основна мета візиту – вивчення досвіду в реалізації практик формування стійкості до викликів, пов’язаних з війною, через співпрацю з міжнародними партнерами, релокацію бізнесу, підтримку стартапів ВПО та проєктну діяльність.
Про це Галку повідомляють у регіональному офісі U-LEAD в Івано-Франківській області.
Від Прикарпаття у навчальній поїздці брали участь представники Рогатинської, Старобогородчанської, Лисецької, Вигодської, Рожнівської, Городенківської, Долинської та Заболотівської територіальних громад.
«U-LEAD поступово повертаються до організації навчальних візитів. Представники громад Прикарпаття змогли ознайомитися на Буковині з успішними прикладами роботи релокованого бізнесу, інтеграції ВПО, співпраці з бізнесом та іншими організаціями. Багато побачили практичних кейсів з облаштування житла для ВПО та залучення їх до життя громади», – підкреслив радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування U-LEAD Максим Чопей.
Представники громад Прикарпаття на Буковині відвідали Новоселицьку, Вижницьку та Хотинську територіальні громади, де вивчали їхній досвід долання викликів, спричинених війною.
Відтак, у Вижницькій громаді вивчали їхній досвід роботи з релокованим бізнесом та його підтримку у залученні грантової та кредитної допомоги задля розвитку економіки.
Учасники візиту відвідали релоковане зі Слов’янська на Донеччині підприємство «Славенергопром», що виготовляє обладнання для електромереж. Раніше компанія працювала на експорт, втім після обстрілів критичної інфраструктури — лише на український ринок. До речі, на Буковину підприємство перевезло частину техніки та працівників. Вже понад рік воно забезпечує 30 робочих місць та податкові надходження до бюджету громади.
Також учасники візиту ознайомились із роботою ще одного релокованого підприємства – «Укрледлайт», яке займається сучасним світлодіодним освітленням. Його власник Максим Леванець на новому місці започаткував загалом ще декілька нових підприємств, серед них – ТОВ «Вижниця промсервіс», яке отримало грант на створення або розвиток переробних підприємств. Підприємства розвиваються, освоюють нові профілі, активно готують грантові та кредитні проєкти для закупівлі обладнання та сировини, формують нові ланцюжки постачань та ринки збуту продукції.
«Найбільше за ці дні вразили практики роботи із релокованим бізнесом і методи його запрошення. Адже у себе ми цей момент недопрацювали. Зокрема, у Хотинській громаді цікава практика використання приміщень комунальних закладів, зокрема підвальних, для розміщення релокованого підприємства. Ми до цього не дійшли. Як промисловому регіону нам пропонували для релокації «гігантів», які хотіли величезні складські приміщення і техніку. А нам потрібно було працювати з дрібнішим бізнесом», – поділився враженнями від візиту заступник міського голови Долинської громади Віктор Громиш.