Чотири правила вибору фена для волосся

20 Лис, 2023 17:58

Поділитись публікацією
Чотири правила вибору фена для волосся

У сучасному світі обійтися без фена можуть хіба що мешканки тропіків. Знайомий кожній дівчині прилад допомагає зробити красиву зачіску, об’ємне укладання або просто висушити локони за лічені хвилини. У статті розберемо, як вибрати фен для волосся залежно від своїх потреб і не переплатити за непотрібні функції.

Вивчаємо тип фена

Прилади можна класифікувати так:

  1. Побутові фени. Відрізняються невисокою потужністю, компактністю, мало важать та мають обмежений функціонал. Вони недорогі, справляються з простим, повсякденним укладанням у домашніх умовах.
  2. Професійні моделі. Розраховані на тривалу експлуатацію без перерви, тому відрізняються потужними двигунами із захистом від перегріву. Передбачено цілий набір функцій та режимів для роботи з різними типами волосся. Це інструмент для перукарів, який потребує особливих навичок у роботі.
  3. Дорожні прилади. Займають мінімум місця, малопотужні та часто мають складний корпус. Це зручний та бюджетний фен для волосся, ідеальний для подорожей та відряджень.
  4. Фени-стайлери. Використовуються для створення локонів та об’ємних укладок від коренів. Виглядають як кругла щітка з термопластиною. Не застосовуються для сушіння волосся.

Дивимося на нагрівальний елемент

Від того, з якого матеріалу виготовлений нагрівальний елемент, залежать швидкість та обережність сушіння, а також кінцевий стан волосся. Розрізняють такі типи:

  1. Нагрівачі з металу. Швидко висушують зачіску, розраховані на тривалі навантаження, відрізняються низькою ціною та рідкісними поломками. Однак вони дають нерівномірне тепло й повільно остигають, тому вимагають акуратної експлуатації (інакше можна спалити локони).
  2. Керамічні елементи. Виділяють рівномірне тепло, екологічні та довговічні. Дбайливо ставляться до волосся, не вимагають особливих навичок, але коштують дорожче за металеві варіанти.
  3. Турмалінові моделі. Найбезпечніший і найсучасніший вид нагрівальних елементів. Вони надають волоссю природного блиску за рахунок ефекту іонізації. Встановлюються у дорогих фенах.

Уточнюємо кількість насадок

Крім стандартного сопла, у комплект із феном можуть входити такі насадки:

  1. концентратор (насадка з вузькою шийкою) для моделювання окремих пасм та створення оригінальних зачісок;
  2. дифузор (широка насадка із зубцями) для швидкого, рівномірного сушіння та надання повітряного об’єму волоссю;
  3. стайлер для використання фена як плойки або випрямляча.

Дізнаємось кількість температурних режимів

Тут все просто: що більше режимів, то легше адаптувати роботу фена під свої потреби. Наприклад, влітку можна висушувати волосся прохолодним повітрям, мінімізуючи шкоду, а за поспіху — включати прилад на максимум для моментального укладання. Для побутової експлуатації достатньо двох-трьох температурних режимів, а у професійних моделях їх найчастіше не менше трьох-чотирьох.

ПРОМО