У сучасному світі обійтися без фена можуть хіба що мешканки тропіків. Знайомий кожній дівчині прилад допомагає зробити красиву зачіску, об’ємне укладання або просто висушити локони за лічені хвилини. У статті розберемо, як вибрати фен для волосся залежно від своїх потреб і не переплатити за непотрібні функції.
Вивчаємо тип фена
Прилади можна класифікувати так:
- Побутові фени. Відрізняються невисокою потужністю, компактністю, мало важать та мають обмежений функціонал. Вони недорогі, справляються з простим, повсякденним укладанням у домашніх умовах.
- Професійні моделі. Розраховані на тривалу експлуатацію без перерви, тому відрізняються потужними двигунами із захистом від перегріву. Передбачено цілий набір функцій та режимів для роботи з різними типами волосся. Це інструмент для перукарів, який потребує особливих навичок у роботі.
- Дорожні прилади. Займають мінімум місця, малопотужні та часто мають складний корпус. Це зручний та бюджетний фен для волосся, ідеальний для подорожей та відряджень.
- Фени-стайлери. Використовуються для створення локонів та об’ємних укладок від коренів. Виглядають як кругла щітка з термопластиною. Не застосовуються для сушіння волосся.
Дивимося на нагрівальний елемент
Від того, з якого матеріалу виготовлений нагрівальний елемент, залежать швидкість та обережність сушіння, а також кінцевий стан волосся. Розрізняють такі типи:
- Нагрівачі з металу. Швидко висушують зачіску, розраховані на тривалі навантаження, відрізняються низькою ціною та рідкісними поломками. Однак вони дають нерівномірне тепло й повільно остигають, тому вимагають акуратної експлуатації (інакше можна спалити локони).
- Керамічні елементи. Виділяють рівномірне тепло, екологічні та довговічні. Дбайливо ставляться до волосся, не вимагають особливих навичок, але коштують дорожче за металеві варіанти.
- Турмалінові моделі. Найбезпечніший і найсучасніший вид нагрівальних елементів. Вони надають волоссю природного блиску за рахунок ефекту іонізації. Встановлюються у дорогих фенах.
Уточнюємо кількість насадок
Крім стандартного сопла, у комплект із феном можуть входити такі насадки:
- концентратор (насадка з вузькою шийкою) для моделювання окремих пасм та створення оригінальних зачісок;
- дифузор (широка насадка із зубцями) для швидкого, рівномірного сушіння та надання повітряного об’єму волоссю;
- стайлер для використання фена як плойки або випрямляча.
Дізнаємось кількість температурних режимів
Тут все просто: що більше режимів, то легше адаптувати роботу фена під свої потреби. Наприклад, влітку можна висушувати волосся прохолодним повітрям, мінімізуючи шкоду, а за поспіху — включати прилад на максимум для моментального укладання. Для побутової експлуатації достатньо двох-трьох температурних режимів, а у професійних моделях їх найчастіше не менше трьох-чотирьох.
ПРОМО