Франківські медики склали й спростували топ міфів про антибіотики
21 Лис, 2023 21:27
Фахівці обласного перинатального центру назвали п’ять найпоширеніших міфів про антибіотики й спростували їх.
Про це пише “Галка” з посиланням на медустанову.
Міф 1: Антибіотики можна вживати з профілактичною метою, щоб не захворіти.
Правда: Антибіотики є важкими рецептурними препаратами, які вживаються виключно за конкретними показаннями. Використовувати антибіотики для профілактики є небезпечно.
Міф 2: Як тільки стане краще, можна перестати вживати антибіотики.
Правда: Переривати чи раніше закінчувати, чи навпаки продовжувати призначений курс лікування антибіотиками не можна. Такими діями допомагаємо бактеріям вижити та адаптуватися до дії антибіотиків, та сформувати стійкість (резистентність, нечутливість).
Міф 3: Я вже таким хворів(-ла) і знаю, який антибіотик мені потрібно + він у мене залишився з попереднього разу.
Правда: Не можна використовувати антибіотики, що залишилися від лікування попереднього захворювання без призначення лікаря. Не можна вживати ліки, призначені для інших.
Міф 4: Разом з антибіотиком і після завершення курсу терапії, обов’язково вживати пробіотики.
Правда: Немає рекомендацій приймати пробіотики. При правильному дозуванні та прийомі, організму не потрібно відновлюватись після антибіотикотерапії. Організм сам приходить в норму.
Міф 5: Антибіотики можна вживати при ознаках вірусної інфекції, ГРВІ та простудах.
Правда: Антибіотики діють тільки на бактерії, що спричиняють інфекційні захворювання. Вони неефективні у боротьбі з вірусними хворобами. Вірус та бактерія мають різну природу.
“Не займайтеся самолікування – це пережиток минулого!
Підібрати коректну та безпечну антибіотикотерапію може виключно лікар, керуючись відповідними клінічними протоколами лікування та чинним законодавством України. Пацієнт немає необхідних знань та компетенції для того, щоби визначити, яку саме інфекцію необхідно лікувати”, – наголошують лікарі.