Лазерна корекція зору: безпечно, надійно та без болю

29 Лис, 2023 12:04

Поділитись публікацією
Лазерна корекція зору: безпечно, надійно та без болю

Лазерна корекція зору – це малоінвазивне оперативне втручання, що помітно покращує якість зору. Його суть полягає у виправленні кривизни рогівки з використанням технології фоторефракційної кератектомії. Лазерна корекція зору допомагає оку відновлювати здатність правильно заломлювати світло та належно фокусувати зображення предмета на сітківці.

Вперше операцію, коли ексимерний лазер видалив частину рогівки, провели майже 40 років тому. З того часу метод є одним із найпопулярніших серед пацієнтів, які мають проблеми зі зором. Розглянемо основні моменти: які переваги має, кому й коли показаний, скільки часу триває операція та відновлення.

Кому і навіщо робити лазерну корекцію зору?

Короткозорість, далекозорість, астигматизм – найчастіше саме вони є причиною проведення операції з корекції зору. Втім, не тільки медичні стани можуть бути показами. Усунення аномалій рефракції – також гарний вихід із ситуації, коли:

  1. Пацієнт має проблеми зі зором і не бажає носити окуляри чи лінзи.
  2. Підібрати пацієнту окуляри чи лінзи надто складно через суттєві розбіжності в гостроті зору.
  3. Виконання професійних обов’язків не допускає носіння пацієнтом окулярів або контактних лінз.
  4. Найкращі окуляри та контактні лінзи не здатні забезпечити високу якість зору, потрібну для виконання тих чи інших завдань.

Отже, ця мікрохірургічна дія є ще й способом розв’язання певного кола соціально-побутових проблем, а не лише медичних.

Основні методи лазерної корекції зору

Сучасна офтальмологія використовує кілька методів проведення фоторефракційної кератектомії. Залежно від показів та індивідуальних особливостей пацієнта, його бажань лазерна корекція зору може проводитися в одному із запропонованих варіантів:

  1. Лазерний кератомілез (LASIK). Полягає у відкритті клапана в захисному шарі рогівки (керато) та випаровуванні (абляції) частини її однорідних шарів ексимерним лазером, після чого захисний шар повертають на місце.
  2. Лазерна епітеліокератектомія (LASEK). Тут усі маніпуляції з застосуванням лазера виконують на поверхні рогівки ока, без відкриття клапана.
  3. Stream Light PRK. Безконтактна лазерна мікрохірургія ока, повністю автоматизована. Операція відбувається без використання спиртових розчинів і стандартних хірургічних інструментів.
  4. LASIK Contoura Vision (CV). Передбачає розрахунок і складання для кожного ока індивідуальної програми корекції з урахуванням «малюнку» тривимірної комп’ютерної топограми. Це найновіша технологія, що дає змогу досягти максимально високої якості зору по завершенні процедури.

Усі методи характеризуються відсутністю будь-яких глибинних порушень структури ока лазером, бо його вплив чиниться винятково на одне із заломлювальних середовищ – рогівку.

Що треба знати про операцію?

Око – складний механізм. Утім, медицина навчилася ефективно застосовувати новітні технології для усунення його патологій, завдаючи пацієнтам мінімум дискомфорту чи й зовсім його уникаючи. Корекція якості зору за допомогою лазера – одна з таких. Процедура безболісна, під місцевою анестезією, виконується в умовах денного стаціонару. Загальна тривалість операції – до 15 хв. Разом із підготовкою та обов’язковим оглядом лікаря після її проведення загалом у лікарні доведеться пробути від 1,5 до 2 годин.

У якому віці оптимально проводити операцію?

Оптимальний вік – з 18 до 45 років. Раніше її проводити не рекомендується через неповну сформованість очного органу. Після ж починаються вікові зміни, пов’язані зі старінням організму. Око – не виняток.

Протипокази для лазерної корекції зору

Як і будь-яке лікування, а тим більше оперативне, навіть якщо воно малоінвазивне, має своє протипокази. Не виняток і лазерна корекція зору для пацієнтів, які хочуть нею скористатися. До найпоширеніших протипоказів належать:

  • захворювання очей (катаракта, глаукома, патологічні зміни сітківки ока);
  • інфекційні недуги різної етимології, в тому числі туберкульоз;
  • аутоімунні стани та захворювання (діабет, новоутворення).

Більш детальні рекомендації мають бути окреслені лікарем після ґрунтовного обстеження.

Санітарно-гігієнічні рекомендації для пацієнтів після лазерної корекції зору

Повне відновлення ока відбувається впродовж 5 тижнів. У перші ж години та дні (1-2) рекомендується:

  1. Утриматися від роботи за комп’ютером і використання інших гаджетів.
  2. Не виконувати фізичних навантажень, в тому числі різких нахилів голови, а також пов’язаних із напруженням і підвищенням кров’яного тиску.
  3. Не відвідувати басейн, сауну.
  4. Скоротити обсяг використання в області очей косметичних засобів, щоб уникнути ризиків запалення.

Усе це робить лазерну корекцію зору напрочуд привабливою, бо дає змогу суттєво поліпшити якість не тільки зору, але й самого життя пацієнта. А головне – робиться один раз і назавжди.

НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ
самолікування