Шкіра має велику фізіологічну потребу в живленні, адже функціонує у стані постійної регенерації. Для здоров’я шкіри важливу роль відіграє цинк. Він є мінералом, необхідним для низки клітинних процесів в організмі: ріст і поділ клітин, імунітету, вироблення гормонів, загоєння ран, функції щитоподібної залози, згортання крові. Дізнайтеся, як саме цинк впливає на шкіру, як забезпечити його потребу та уникнути дефіциту, вживаючи дієтичні добавки.
Як цинк впливає на стан шкіри?
Цей мікроелемент виконує 7 важливих функцій:
-
Захист від фотостаріння
Сонячні промені згубно впливають на шкіру. Вони містять вільні радикали, що сприяють старінню та пігментації шкіри. Цинк діє, наче щит, — створює бар’єр, що зберігає шкіру молодою.
-
Зменшення надлишку шкірного сала
Застосування цинку сприяє очищенню пор та освітленню шкіри, регулює вироблення шкірного сала.
-
Усунення запалень
Цинк має протизапальні властивості, що допомагає зменшити вугрові висипи. Він взаємодіє з вітамінами та іншими мінералами, що сприяє лікуванню шкірних уражень. Вітаміни для шкіри при прийомі разом із цинком зменшують запалення шкіри та покращують стан шкіри.
-
Запобігання закупорюванню пор
Клітини шкіри, які називаються кератиноцитами, виробляють кератин, а також створюють бар’єр між шкірою та зовнішніми агресивними факторами. Вироблення кератиноцитів у надлишку може призвести до закупорки пор. Цинк регулює вироблення кератиноцитів, запобігаючи закупорці пор.
-
Загоєння шкіри
Завдяки своїм антиоксидантним і протизапальним властивостям цинк покращує функцію відновлення шкіри, загоєння ран, зменшує сухість шкіри.
-
Зменшення гіперпігментації
Меланоцити — клітини, відповідальні за вироблення меланіну. Високий рівень меланіну призводить до нерівного тону шкіри, її потемніння, пігментації. Цинк знижує рівень меланіну шляхом інгібування факторів, що стимулюють меланоцити.
-
Вироблення колагену
Цинк необхідний для формування колагену — структурного білка шкіри, що виробляється залежними від цинку ферментами. Вони забезпечують міцність колагену.
Дефіцит цинку може погіршити вироблення колагену, загоєння ран і призводить до потьмяніння та огрубіння шкіри.
Які продукти харчування багаті на цинк?
Природні джерела цинку — нут, квасоля, гарбузове насіння, сочевиця, горох, сухофрукти, горіхи, яйця, молочні продукти, кіноа, овес, гриби, курка та лосось.
Одним із найбагатших на цинк продуктів є червоне м’ясо — яловичина, баранина. Також він є у морепродуктах, зокрема у молюсках, таких як креветки, краби, устриці тощо.
Для покращення стану шкіри варто почати приймати добавки, які містять цинк, купити їх можна в інтернет-магазині Shop Anti-Aging, який є офіційним дистрибʼютором таких ТМ, як Metagenics, Named і Yalacta. В якості цих продуктів ми впевнені та можемо їх рекомендувати.
Добавки з цинком будуть корисні для вашої шкіри та загального імунітету, але перед вживанням, проконсультуйтесь зі лікарем, щоб він підібрав дозування і термін прийому.
ПРОМО