В Івано-Франківську представили найбільший солом’яний вертеп в області (ФОТО)
19 Гру, 2023 15:45
19 грудня у палаці Потоцьких в Івано-Франківську відкрили виставку найбільшого на Прикарпатті солом’яного вертепу. Також на виставці представлені ікони зі соломки.
Про це пише Галка з місця події у палаці Потоцьких.
У палаці Потоцьких розмістили унікальну різдвяно-новорічну атрибутику “Солом’яне Різдво”. Його виготовили директорка Надвірнянської художньої школи Жанна Боднаренко, її заступниця Наталя Пак та помічник хориста церковного хору Микола Зузанський. Також до роботи долучилися учні художньої школи.
Для виготовлення вертепу надвірнянські вчителі, учні та митці витратили 400 кілограмів сіна, 20 кілограмів соломи, два 50-метрові мотки ниток.
Авторку ідеї Жанну Боднаренко на створення вертепу надихнули колядки. Майстриня каже, що у кожній українській хаті в різдвяній атмосфері співається: «Діва Марія Ісуса породила, та в яслах на сіні Його положила». Над вертепом Жанна працювала декілька років. Спочатку майстриня робила ці вироби сама, а згодом долучилися колеги та учні.
Організаторка події, працівниця «Простору Інноваційних Креацій «Палац» Ольга Гузік розповідає, що ідея солом’яної виставки в Івано-Франківську виникла на тлі сьогоднішніх подій в Україні. За словами Ольги, унікальність цього солом’яного вертепу полягає в тому, що він такий єдиний за величиною серед інших в Івано-Франківській області. Для прикладу, солом’яна зірка має 2,5 метра.
“Наше життя настільки крихке як ця соломка, а Україна зараз потребує чуда Різдва Христового. Вертеп демонструє нам те, наскільки з маленьких беззахисних крихких соломинок можна створити щось велике”, – каже Ольга Гузік.
Організаторка події додала, що матеріал досить крихкий, потребує постійного догляду. Композиція створювалася протягом кількох років. Жанна Боднаренко збирала для композиції по декілька фігурок щороку.
Також на виставці представлені солом’яні ікони Галини Різинчук. Жінка займається іконною аплікацією зі соломки з 2010 року. Твори мисткині вже були представлені на п’ятьох персональних виставках в Івано-Франківську, Львові та інших містах України. Галина вважає, що витвори релігійної тематики мають неабияке сакральне значення. Твір “Таємна вечеря” авторка створювала понад два роки. Інші твори зайняли від одного до декількох місяців.
“У нас зараз важка ситуація, воєнний час. Люди моляться Всевишньому за Україну. І цей потік доброї молитовної енергії стримує ворога, дає велике натхнення нашим захисникам, створює міцний бойовий дух до перемоги. Робота над іконою є моєю своєрідною молитвою. Я прошу Бога про перемогу України”, – розповіла Галина Різинчук.
За словами організаторів, виставка триватиме до 22 січня 2024 року.
Як писала «Галка», у палаці Потоцьких можна залишити листи вдячності Святому Миколаю. 4 січня найкращі листи зачитають на палацовій території, а автори отримають подарунки.
У Франківську для бізнесу за понад 34 млн грн відновлять корпус палацу Потоцьких.