Півтори тисячі родин з Франківська зменшили витрати сімейного бюджету на 15%, почавши екодружній спосіб життя (ВІДЕО)
19 Кві, 2015 08:31
В Івано-Франківську 1400 родин взяли участь у програмі “Стале господарство”. Вони навчилися вести екодружній спосіб життя, заощаджувати ресурси та берегти довкілля для майбутніх поколінь.
Читайте також: Колишні в’язні Кремля закликали Зеленського не використовувати боротьбу з Медведчуком для атак на Порошенка
Про це в передачі “Молодь плюс” від “Радіо Свобода” розповів засновник програми “Стале господарство” Ігор Сущенко.
За його словами, івано-франківські сім’ї, які жили за правилами програми впродовж 2,5 місяців, на 18% зменшили витрати води, на 15%-електроенергії, на 28% скоротили кількість сміття. І загалом, 15% сімейного бюджету. При цьому не використовували спеціального обладнання, а тільки обмежуючи надмірне споживання ресурсів.
На думку Ігора Сущенка, подорожчання комунальних послуг може спонукати людей економити і, відтак, берегти довкілля.
“Доведеться жити з думкою, що тарифи меншими не будуть. Це реалії нашого життя. Вони не стануть такими низькими, як були раніше. Насправді, вони й не є високими. Це наші зарплати низькі, а тарифи достатньо виправдані, – вважає Ігор Сущенко. – Нам піднімають тарифи, страшенно незадоволений народ каже “Держава нас грабує”. А вона ж стимулює нас до економії, до розумного споживання. Не витрачай зайвого – менше плати. Це малоприємний, але потрібний крок”.
Також засновник програми “Стале господарство” в інтерв’ю розповідає про прості кроки, з яких можна розпочати екодружній спосіб життя. Наприклад, варто зменшувати об’єм сміття, який ми викидаємо – зминати поліетиленові пляшки, коробки тощо.
“Наші машини-сміттєвози возять повітря. Величезні пакети з-під соку, величезні пластикові об’єми. Тому просто зімніть їх”, – стверджує Ігор Сущенко.
За даними програми “Стале господарство”, середньостатистична івано-франківська родина щотижня споживає 2172 літри води, 56 кіловат електрики, викидає 8 кілограмів сміття.
У рамках програми влітку минулого року провели “Ярмарок ідей”, щоб привернути увагу до всесвітнього руху сталого розвитку.