Канадська технологія будівництва з легких матеріалів у свій час стала революційною зміною в будівництві приватного житла. Було це в середині минулого століття. Метод за роки розвитку довів потенційним замовникам, що житлові споруди з СІП-панелей дуже теплі й економічно вигідні, бо не потребують великих витрат на опалення.
Перші СІП будинки в Канаді, США, в центрі та на півночі Європи вже зберегли власникам тисячі доларів внаслідок зменшеного споживання електричної енергії.
Особливості та переваги каркасного житла з СІП-панелей
В основі технології – заводський виріб с площею поверхні близько трьох квадратних метрів. Збирають панель з двох ОСБ-плит і утеплювача. В заводських умовах склеювання відбувається під високим тиском прес-верстата. В результаті з’являється практично монолітний стіновий матеріал для збирання корпусу споруди.
Особливості СІП-панельного будинку і будівельного процесу:
- дуже привабливим для замовників є темп і терміни будівництва. Коробку збирають 2-3 тижні при наявності матеріалів на будмайданчику. До монтажу залучають міні бригаду майстрів, адже навіть двоє працівників здатні змонтувати корпус. На цьому етапі вже спостерігається економія коштів на оплаті праці в порівнянні з тривалими цегляними або бетонними роботами;
- при замовленні будівництва за організаційним принципом «під ключ», вартість зменшується на 20-30%;
- завершення об’єкта може бути здійснено вже через 2-3 місяці;
- будинок стає теплим житлом, бо СІП-панельні стіни й перекриття зовсім не пропускають в середину холодне повітря. Нагріте приміщення довго зберігає тепло, адже будинок є практично своєрідним термосом завдяки особливо щільній герметизації стиків і швів між панелями;
- розрахунковий термін експлуатації становить не менше 80 років і цього вистачає на проживання 2-3 поколінь родичів;
- за час гарантійної експлуатації СІП-панельні будинки не втрачають міцності й надійності каркаса, і обшивки. Споруди витримують багатотонний тиск збоку і згори. Ніякі вітри й буревії не спроможні розхитати будівлю. Навіть землетрус середньої сили не може розірвати корпус;
- загальний виграш у витратах на опалення становить до 30% річних в порівнянні з «холодними» спорудами з цегли, каменю і бетону.
Канадський швидкий будинок придатний для постійного проживання в місті, в сільській місцевості або як дача, адже має всі побутові умови сучасної міської квартири. Комфорт закладається під час проєктування і будівництва. В кожному СІП-панельному будинку є:
- електрична енергія;
- водогін від загальної мережі або з індивідуальної свердловини;
- каналізація з центральним відводом або з місцевим септиком;
- туалет;
- ванна, душ;
- кухня;
- загальні та персональні кімнати;
- електричні прилади опалення, рекуперації й кондиціонування повітря.
ПРОМО