Охопила чотири області: як пройшла «Битва вертепів» в Івано-Франківську (ФОТО)

21 Січ, 2024 16:40

Поділитись публікацією
Охопила чотири області: як пройшла «Битва вертепів» в Івано-Франківську (ФОТО)

21 січня в Університеті Короля Данила пройшла «Битва вертепів – 2024». Фестиваль проводять вшосте. Цьогоріч він став наймасовішим, адже у ньому взяли участь понад 650 осіб.

Читайте також: Студенти і викладачі франківського вишу зібрали допомогу діткам, які втратили батьків під час війни (ФОТО)

Про це інформує Галка з місця події.

Цьогоріч “Битва вертепів” вперше охопила чотири області заходу України. На фестиваль завітали 29 колективів, зокрема з Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької та Тернопільської областей. Журі обере переможців серед учнів 7-11 класів у двох номінаціях: «Вертеп» та «Маланка».

Голова членів журі у номінації «Вертеп», організаторка фестивалю Іванна Бабецька каже, що у такий спосіб продовжують відтворювати українські народні звичаї, традиції, прославляти Христа завдяки Вертепу та Маланці.

«Можемо сказати, що «Битва вертепів – 2024» це не лише фестиваль Івано-Франківської області, як в попередні роки, а й західної України. Приємно, що беруть участь колективи з різних територіальних громад нашої області», – відзначає Бабецька.

Вона додає, що Маланку хочуть внести до культурної спадщини ЮНЕСКО, тому молодь має відтворювати українську автентичність.

«Приємно, що діти розуміють, що потрібно відтворювати українську свідомість та самобутність», – каже Бабецька.

Переможці фестивалю матимуть змогу безкоштовно навчатися в Університеті Короля Данила. За друге місце – 50% знижки на навчання, а за третє – 25%. Крім того, отримають грошові винагороди.

“Галка” поспілкувалися з учасниками фольклорних колективів, які сьогодні беруть участь у «Битві вертепів», щоб дізнатися про особливість їхніх виступів.

Молодіжний гурт колядників Долинського міського будинку культури зібрав колядки західної, центральної та східної України і об’єднав їх у єдине дійство.

“Таким чином ми показали, що Україна має в такий важкий час єднатися і підтримувати українські традиції”, – кажуть колядники.

“Ми несемо традиції Маланки з року в рік, продовжуємо цим традиції наших предків. Наш сценарій полягає в тому, що показуємо Маланку сильною вольовою жінкою”, – говорять у колективі «Довжанські дзвіночки».

Колядники з Криворівні завітали на фестиваль в гуцульських строях.

“Наші колядки не подібні до інших, вони мають свою специфіку. Сьогодні ми відтворили частину гуцульської коляди. Ці тексти, які є у нашому виступі, передаються з уст в уста, діти знають їх з народження. Ми з цим живемо, ми це любимо, ми це продовжуємо і хочемо, щоб наступні покоління брали з нас приклад”.

Текст: Ольга Романів