МАНІПУЛЯЦІЯ: Львів стане новою столицею України, бо туди будують євроколію

Автор: Вадим Войтик

27 Лют, 2024 13:07

Поділитись публікацією
МАНІПУЛЯЦІЯ: Львів стане новою столицею України, бо туди будують євроколію

Російські сайти розтиражували маячню експрезидента Медвєдєва про те, що залізницю європейського стандарту будуватимуть лише до Львова, оскільки європейці вважають, що саме Львів стане столицею України. 

“Проєктована глобальна залізниця, що йде з Іспанії через південь Європи, має закінчитись у Львові. Це схоже на перше підтвердження того, що Львів-Лемберг стане новою столицею України у межах Львівської області. І річ тут не в тому, що траси на Заході та в Малоросії різняться по ширині. Просто бізнес набагато далекоглядніший, ніж політики”, – написав нинішній заступник голови російського радбезу Дмитро Медвєдєв. 

Свій допис він розмістив у своєму англомовному обліковому записі соціальної мережі X (Twitter), яка є забороненою на росії.

Чому це маніпуляція?

Наміри з’єднати євроколією Львів та ЄС у 2018 році оголошував ще президент Петро Порошенко. Про це він написав у своєму Twitter.

“Окрім пожвавлення авіаційного сполучення, ми також обговорюємо проєкт побудови вузької залізничної колії з Європи до Львова, що збільшить значення Львова як залізничного хабу, полегшить життя туристам і покращить ситуацію з вантажоперевезеннями”, – зазначив тодішній президент.

В кінці листопада 2019 року Євген Кравцов, який очолював на той момент Укрзалізницю, заявив, що “Укрзалізниця” може за рік побудувати залізницю з євроколією від станції Скнилів до державного кордону. Це дозволить налагодити рух швидкісних поїздів між Львовом і Краковом, Прагою, Віднем.

Будівництво вузької євроколії (1435 мм) на напрямку Мостиська-Скнилів (Львів) планували розпочати ще 2020 року. Тоді ж уряд вніс цей проєкт до списку пріоритетних інвестиційних проєктів до 2023 року. Проєкт оцінювався у 20,8 млн доларів.

Нові терміни початку будівництва повідомив віцепрем’єр із відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков на форумі “Україна. Рік 2024”.

“Будівництво першої великої ділянки європейської колії, Мостиська-Скнилів. Ми з’єднаємо нашу залізницю з європейською мережею. Це перший проєкт, ми будуватимемо його вже цього року разом із європейськими партнерами та донорами”, – розповів він.

Колію європейської ширини 1435 мм вирішили прокладати від Мостиськ до залізничної станції Скнилів, на околиці міста, неподалік аеропорту. Раніше розглядали можливість тягнути її до залізничного вокзалу. Однак зупинилися на проєкті облаштування міжнародного залізничного хабу саме на станції Скнилів.

“Для розбудови хабу обрали саме її, щоб уникнути перевантаження станції “Львів”, через яку прямують більшість внутрішньодержавних поїздів”, – пояснив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

А що це за євроколія?

Європейська колія, якою користуються приблизно 60% усіх залізниць у світі, історично має відстань між внутрішніми краями рейок 1435 мм (4 фути 8½ дюймів). Натомість у Російській імперії, а потім в Україні розбудовували колію шириною 1520 мм.

Також в Україні залишилося декілька занедбаних ниток євроколії, успадкованих від польської та австро-угорської залізниць. Вони розташовані впритул до кордонів із західними сусідами та потребують ремонту. На окремих ділянках є суміщені колії 1435/1520 мм, наприклад на відрізку між Чопом і Чієрна-над-Тісоу.

До 2014 року мови про розбудову євроколії в Україні не було. На той час великий відсоток перевезень “Укрзалізниці” складав транзит широкою колією до Росії, Казахстану, Білорусі. Після початку повномасштабного вторгнення Україні довелося різко переорієнтувати експорт і пасажирські перевезення на вузьку колію.

У грудні 2022 року Європейська комісія опублікувала карту шляхів Транс’європейської транспортної мережі TEN-T, до якої включили три транспортні коридори в Україні. Північно-Балтійський коридор – продовжити через Львів та Київ до Маріуполя; Балто-Чорноморський-Егейський – через Львів та Івано-Франківськ (і далі через Румунію та Молдову) до Одеси; коридори від Балтійського моря до Адріатичного та Рейн-Дунай – провести через Львів.

Проєкт мережі євроколій, презентований Єврокомісією і ЄІБ. Графіка – ҐРУНТ

У липні 2023 року Єврокомісія та ЄІБ опублікували стратегії євроінтеграції залізниць України та Молдови, в яких виклали рекомендації для побудови євроколій. 

Автори дослідження рекомендують розробити нову магістральну мережу колії стандарту 1435 мм, котра працюватиме у поєднанні з теперішньою.

Система колій 1435 мм буде зосереджена на високошвидкісних перевезеннях – міжнародні пасажирські перевезення, Інтерсіті, вантажні перевезення в контейнерах або на платформах. Натомість мережа 1520 мм – на низькошвидкісному транспорті: місцеві та регіональні пасажирські перевезення та великовагові вантажі.

Резюме

Дмитро Медвєдєв використав у своїх пропагандистських фантазіях 2024 року факт будівництва євроколії, будівництво якої було анонсовано ще 2018 року. 

Головне зображення створене штучним інтелектом

Читайте також: Іванофранківець розфарбував вхід до будинку в національні кольори. Сподобалося не всім сусідам (ФОТО)

Теги: