“Це – про гідність”: у Городенці відкрили центр соціальної підтримки дітей та сімей (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

14 Бер, 2024 16:11

Поділитись публікацією
“Це – про гідність”: у Городенці відкрили центр соціальної підтримки дітей та сімей (ФОТО)

14 березня у Городенці відкрили Центр соціальної підтримки дітей та сімей. Приміщення центру представили після капітального ремонту та оновлення.

Читайте також: У Коломиї влаштували форум “Всі діти — наші” й оновили Єдиний центр реабілітації та соцпослуг (ФОТО)

Про це пише Галка з місця події.

Окрім ремонту та оновлення меблів, для центру підготовлювали й фахівців. Міський голова Городенки Богдан Кобилянський каже, що протягом року соціальні працівники вчилися та покращували свої знання, щоб надавати якісні послуги.

“Наші фахівці соціальної підтримки, працівники соцзахисту та служби у справах дітей рік навчалися професіоналізму. З ними провели ряд робіт, коли вони навчилися практично використовувати ті знання, які отримали під час навчання. Випадки кожної нашої проблемної сім’ї розглянули окремо і надали певні рекомендації для того, щоб розуміти, як краще працювати з ними надалі”, – каже Кобилянський.

У центрі надаватимуть різні послуги для сімей та дітей. Наприклад:

  • соціальний супровід сімей чи осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах,
  • соціальний супровід сімей, де виховуються діти-сироти чи позбавлені батьківського піклування,
  • екстрене втручання,
  • соціально-психологічна реабілітація.

Заступник міського голови Андрій Цюмпала розповів, що в штаті вони планують мати сім працівників:

«Це буде психолог, який працюватиме з проблемними сім’ями, фахівці соціальної роботи, які вестимуть соціальний супровід сімей. Окремо буде виділений кабінет, куди сім’я може сама звернутися. Там фахівець соціальної роботи зможе оцінити її проблеми й зрозуміти куди її направити, а надалі з сім’єю працюватиме конкретний фахівець», – ділиться Цюмпала.

Сам міський голова Городенки каже, що наразі 30% питань, які підіймають на виконкомі, пов’язані з проблемами в сім’ях. Каже, що тепер, маючи такий центр, міська рада спробує щось змінити.

“Ми спілкувалися з представниками «СОС Дитячі Містечка» про дану проблему і вирішили шукати спільне рішення. Бо сьогодні, окрім війни й підтримки військових, є багато різних питань, які насправді дуже важливі. І «СОС Дитячі Містечка» нам відкрив очі ще на одну проблему, яку ми спільно вирішимо”, – каже Кобилянський.

Наразі в громаді є 55 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування й 30 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. Всі вони перебувають на обліку Служби у справах дітей. Цюмпала каже, що найбільша проблема – багатодітні сім’ї, які потрапили в складні життєві обставини:

“Саме цю категорію дітей найважче влаштувати в сімейні форми виховання. У нас є дитбудинок сімейного типу і нещодавно ми туди влаштували п’ятьох дітей з однієї родини. Також в нас є патронатні сім’ї. Тож понад 90% діток у нас влаштовані в сімейні форми виховання”, – ділиться заступник.

Кобилянський також розповів, що в селі Росохач, що неподалік Городенки облаштовують Центр денного перебування осіб, які зазнали сімейного насилля.

“Хочемо в Росохачі зробити такий Центр. Думаю, що у квітні ми його вже відкриємо. Там вже проведені майже всі роботи. У будь-який час туди зможе приїхати сім’я, яка зазнала насилля, і перебути там цей період”, – ділиться мер.

Національна менеджерка проєкту “Право на сім’ю” СОС Дитячі Містечка Антоніна Загроцька зазначила про важливість таких центрів у громадах України:

“З кожною громадою ми працювали індивідуально, вивчаючи детально їхні запити: хто проживає, яка допомога потрібна, скільки дітей і з якими потребами. Дуже важливо, щоб громади спрямовували свою роботу на те, щоб забезпечити доступність соцпослуг, щоб ті надходили своєчасно. Бо вчасно отримані соцпослуги це не тільки підтримка, це – про гідність. Щоб в Україні, навіть в часи жорстокої війни, люди, які проживають в громаді, відчували, що про них дбають, що є плече допомоги й завжди є куди звернутися”, – підкреслила Загроцька.

Центр відремонтували в рамках проєкту «Право на сім’ю», який реалізується МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.