Перший український скринлайф: творча група презентувала франківцям стрічку «Лишайся онлайн» (ФОТО)
23 Бер, 2024 19:20
28 березня, у річницю звільнення Київщини з російської окупації, у широкий прокат виходить стрічка «Лишайся онлайн», знята у жанрі воєнного скринлайфу. А 23 березня творча група презентувала фільм франківцям.
Про це пише «Галка» з пресконференції у кінотеатрі «Космос».
Продюсер Антон Скрипець розповів, що цей фільм задумали у березні 2022 року, як стрічку для закордонного глядача, аби «допомогти Україні “закрити небо”».
«Вперше ми його показали у Канаді та переміг на місцевому кінофестивалі. Після цього влаштували закриті покази в Україні. Зрозуміли, що цей фільм також цікавий для українців. Адже перші місяці вторгнення ми всі дуже багато сиділи онлайн. Ми дуже були заряджені зробити цей фільм», — розповідає Скрипець.
Він каже, що кошти у фільм вклали українські компанії. Творча група стала першою, хто почали знімати фільм під час війни. Знімальна група складалася з пʼятьох людей. Стрічка фільмувалася навесні та влітку 2022 року, одразу після звільнення Київщини. Загалом зйомки тривали 14 днів.
«Ми хотіли доступно розказати історію, а кожен глядач вирішить для себе, чи правильно вчинила головна героїня, кожен для себе зробить свої висновки», — говорить продюсер.
Режисерка Єва Стрєльнікова каже, що найскладніше було зрозуміти, як працювати з акторами.
«Вони не були на майданчику, а працювали через зідзвони. У нас спочатку не виходило через труднощі зі звʼязком та інтернетом. Тому згодом всі актори знімалися без партнерів, тобто вони мали свій сценарій та грали самі», — говорить режисерка.
Вона ділиться, що кастинг акторів був непростий, адже чимало акторів були не на місці або хотіли вкладати свої сили у фізичну допомогу Україні.
«Кастинг проходив онлайн. І у цьому був свій «плюс», адже ми побачили акторів так само як і глядачі — через екран компʼютера».
Виконавиця головної ролі Єлизавета Зайцева додає, що це було дуже незвично, адже вона була одна на знімальному майданчику.
«Зазвичай у тебе є поруч партнер. Робочий день був по 12 годин і це було непросто. Була я і моє відображення у моніторі ноутбука», — каже Зайцева.
Актриса поділилася, що під час війни прожила в Івано-Франківську півтора місяця.
«Ми з чоловіком хотіли дитини і я завагітніла тут, у Франківську. І все вийшло з першого разу. Я багато гуляла містом у перші місяці вагітності, тому я знаю тут кожну вуличку».
Творча команда зазначає, що багатьох глядачів лякає формат скринлайф, але насправді фільм легко дивиться. Створює відчуття, ніби глядач сам є учасником всіх подій
20% від доходів продюсери фільму донатять у Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим». Окрім цього Фонд разом з продюсерами створили банку «Лишайся онлайн і Повернись живим!» та відкрили збір на 2 млн гривень.
Фільм має вікове обмеження 16+.
Сюжет: Катя, волонтерка, отримує ноутбук, аби допомогти українським військовим відслідковувати пересування ворога. Цікавість заводить дівчину в переписки власника девайса, звідки вона дізнається, що його звуть Андрій, він має п’ятирічного сина Саву, який дуже вірить у супергероїв і понад усе мріє розшукати батьків, з якими втратив звʼязок під час евакуації. Тож Катя стає для малого справжньою супергеройкою, борючись зі злом в нетрях інтернет-мережі.