Гравійний велосипед: що це та кому підійде

25 Бер, 2024 14:34

Поділитись публікацією
Гравійний велосипед: що це та кому підійде

Гравійним називають звичайний шосейний велосипед, адаптований для подорожей по помірному бездоріжжю або ґрунтовій дорозі. Такі байки мають попит серед тих, хто любить кататися в різних умовах. Проте перед придбанням варто розібратися в особливостях цього сучасного модного тренду.

За конструктивними особливостями гравійники призначені для пересування дорогами. всіяними камінням. У Європі та США велосипедисти часто катаються саме такими трасами, з невеликим верхнім шаром гравію. Таке покриття не перетворюється на кашу під час дощу, на відміну від ґрунтових шляхів, які зустрічаються в сільській місцевості.

Особливості, кому варто вибрати

Зовні гравійний велосипед схожий на шосейний – загалом його конструкція стандартна для такого типу байка. Проте рама й вилка моделі сильніші й потужніші, завдяки чому можна встановлювати покришки від 35 і більше. Виробники використовують у комплектації гальма дискового типу. Найкраще їздити на такому транспорті по асфальту й ґрунтовій дорозі.

Попри візуальну схожість, геометрія рами гравійника відрізняється від шосейника. Вона має збільшену довжину та гостріший кут кермового стакану для комфортної посадки. Отже, велосипедист може довго перебувати в сідлі, не відчуваючи втоми, – цю перевагу особливо оцінять прихильники довготривалих велоподорожей.

Завдяки невеликій ширині покришок гравійника на ньому можна їхати швидше по асфальтованій або ґрунтовій дорозі, не витрачаючи багато енергії. Характеристики транспорту роблять його універсальним, тому він сподобається майже кожному поціновувачу велоспорту. Насамперед його варто придбати тим, хто часто катається гладкими й рівними трасами.

Головні характеристики й переваги

Гравійний велосипед часто порівнюють із МТБ, хоча останній більшою мірою розрахований на поїздки в складних умовах. Зокрема, саме його варто придбати, якщо передбачається подорож дуже розбитою дорогою або крутими лісовими стежками. Для цього на моделях МТБ встановлюють ширшу гуму.

Переваги гравійника особливо вийде оцінити під час їзди по міських дорогах:

  • завдяки помірній ширині покришок зручніше рухатися асфальтованим покриттям;
  • кермо типу «баран» зручніше прямого, коли потрібно маневрувати на дорозі в заторі або в пікові години;
  • на раму простіше встановити сумку чи інший «міський» аксесуар;
  • невелика вага – близько 10 кілограмів – значно полегшує маневрування;
  • можливість встановлення покришок різної ширини.

Гравійні велосипеди вибирають для подорожей із наметом, адже на них зручніше маневрувати, маючи «вантаж» на плечах. За описом такий байк схожий на циклокросс, проте останній відрізняється за геометрією рами та більше підходить для спортсменів.

Гравійник краще, ніж шосейник, підходить для поїздок по місту та асфальтованими дорогами, адже дарує більше комфорту. На ґрунтовій стежці з відносно спокійним рельєфом він не поступається гірському байку, тому чудово підходить і для довгої подорожі.

Реклама