Орієнтовні збитки довкіллю через удар рф по ДніпроГЕС сягають понад 140 млн грн — міністр
27 Бер, 2024 21:23
Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець в етері телемаратону “Єдині новини”, пише Громадське.
“Збитки довкіллю — це не тільки відходи руйнації або забруднення води. Це в тому числі вибух, це горіння, це вплив на всі елементи екосистеми. Тому на сьогодні маємо цифру 140 мільйонів гривень. Це ще один кейс у наш загальний трек по обрахунку збитків довкіллю для того, щоб потім виставити окупантам рахунок. Але ця цифра може змінюватися”, — пояснив глава Міндовкілля.
Він нагадав, що внаслідок атаки на ГЕС у Запоріжжі стався витік нафтопродуктів та засмічення ґрунтів. Міністр наголосив, що відповідні служби вживають усіх заходів для ліквідації наслідків атаки. Так, за його словами, Держекоінспекція вже відібрала проби, а Держводагентство здійснює регулярний моніторинг якості води у річці біля ДніпроГЕС і нижче за течією.
Як каже Стрілець, наразі ситуація стабілізувалася. У жодній точці відбору станом на сьогодні не фіксується перевищення вмісту нафтопродуктів. Він впевнений, що за кілька днів або тиждень «ситуація вийде на нормальний рівень».
Очільник Міндовкілля також розповів, що від початку повномасштабного російського вторгнення по всій Україні вже утворилося понад 600 тисяч тонн відходів руйнувань. Загалом нині зафіксували більше ніж 4 тисячі випадків злочинів проти довкілля.
Удар по ДніпроГЕС
Під час ранкових обстрілів України 22 березня російські окупаційні війська влучили по найбільшій гідроелектростанції України — ДніпроГЕС у Запоріжжі. Директор “Укргідроенерго” Ігор Сирота розповів, що зафіксували два прямих влучання — у ГЕС-1 та ГЕС-2. Невідомо, чи вдасться відновити ГЕС-2, оскільки вона пошкоджена серйозно. Є влучання в одну опору, розбиті підкранові балки. Доведеться повністю відновлювати машинний зал та електричне обладнання.
Внаслідок атаки загинув 62-річний водій тролейбуса, який їхав греблею ДніпроГЕС у момент російського удару. Усередині тролейбуса пасажирів не було.
Також, за попередніми даними Держекоінспекції, зафіксували засмічення ґрунтів та пляму нафтопродуктів орієнтовною масою 0,5 тонни, яка рухалася нижче за течією Дніпра.
Читайте також: Пʼять громад на Прикарпатті хочуть мати свої сміттєпереробні заводи (СПИСОК)