Пʼять студентських проєктів Франківська отримали 10 000 гривень на реалізацію ідей (ФОТО)
28 Бер, 2024 14:03
В Івано-Франківську оголосили переможців проєкту “Школи грантового менеджменту для студентів”. Учасники двох проєктів розповіли, на що витратять грантові кошти.
Читайте також: На війні загинув 20-річний студент Прикарпатського університету Владислав Олексин
Про це пише “Галка” з презентації проєктів-переможців школи грантової.
Впродовж 16-17 березня платформа “Тепле місто” проводили школу грантового менеджменту для студентів. Навчання пройшли вісім команд, пʼять із них отримали кошти на реалізацію проєктів – по 10 000 гривень.
Координаторка проєкту Ірина Стасюк розповіла, що заявки розглядали на актуальність, значущість для суспільства та спроможність команди, а ще – перевіряли на доцільність витрат призового фонду.
“Це проєкти у категоріях: університетський простір, мистецький проєкт, діджитал контент та екологія. Переможцями стали дві команди з Університету Короля Данила, які підготували екологічний та літературний проєкт, дві команди з медичного університету та одна з Прикарпатського університету”, — каже Стасюк.
Проєкти будуть впроваджувати протягом двох місяці й студенти будуть звітуватися про перебіг реалізації проєктів. Частина з них мають сталість у кілька років. Наприклад, команда із медичного університету працює постійно.
Команда із Прикарпатського університету у рамках гранту буде створювати простір, де зберуть артефакти російсько-української війни. На історичному факультеті будуть відбуватися й тематичні лекції та експозиція.
Анастасія Бариляк одна з учасниць команди, яка створює простір “Історія в артефактах: сьогодення російсько-української війни”, розповідає, що потребу в цьому проєкті відчули, бо 18 студентів факультету зараз на фронті. Простір облаштують у холі історичного факультету, щоб студенти мали постійний доступ до експозиції.
“Ми підтримуємо тих, що полягли, але не завжди належно вшановує тих, що захищають нас. Власне, це стало поштовхом.
Ми плануємо зробити відкритий музей, де будуть представлені різні експонати. Там будуть шеврони наших студентів та викладачів, прапори, гільзи та все, що нам дадуть, і що можна буде пронести в університеті. Ми плануємо проводити лекції про витоки війни й зустрічі з військовослужбовцями. Також ми хочемо записати військові історії”, — розповіла Бариляк.
Студентка франківського медуніверситету Христина Гафійчук є віцепрезиденткою Європейської медичної студентської асоціації. Дівчина – засновниця проєкту “English Speaking Club.Renovation”, з яким команда й подалася на школу грантового менеджменту.
“Ми створюємо англомовне середовище для студентів-медиків, де вони можуть удосконалити свої мовні навички та поліпшити свої знання у медичній сфері. Адже ми проводимо зустрічі зі спеціалістами з України та з усього світу.
Також ми проводимо лекції для цивільного населення й порушуємо важливі соціальні питання. Наприклад, нещодавно проводили просвітній захід до Дня людей із синдромом Дауна. Свій грант ми використаємо на технічні засоби, які покращать якість наших заходів”, – ділиться Гафійчук.