Безплатна реабілітація на Прикарпатті: які послуги доступні і як знайти медзаклад
29 Бер, 2024 17:06
В Україні реабілітаційна допомога є безплатною та покривається Програмою медичних гарантій. Відтак у Національній службі здоров’я нагадують, які послуги можна отримати і як знайти потрібний медзаклад.
Читайте також: У 29 медзакладах Прикарпаття можна безплатно спостерігати вагітність
Про це “Галку” повідомляють у пресслужбі НСЗУ.
“Загалом є два пакети з реабілітаційної допомоги дорослим та дітям – у стаціонарі та в амбулаторних умовах. У 2023 році за обома пакетами допомогу на Прикарпатті безоплатно отримали понад 10 тисяч пацієнтів”, – діляться в НСЗУ.
Серед безплатних послуг з реабілітації на стаціонарі:
-
обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини, іншими фахівцями з реабілітації та за потреби – консультація лікарів інших спеціальностей;
-
складання індивідуального реабілітаційного плану;
-
моніторинг клінічного стану і коригування реабілітаційного плану за потреби;
-
необхідні лабораторні та інструментальні обстеження;
-
надання реабілітаційної допомоги одночасно за кількома напрямами;
-
цілодобовий медсестринський догляд;
-
психологічна допомога;
-
своєчасне знеболення на всіх етапах реабілітації;
-
лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів, медичних виробів та витратних матеріалів відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я;
-
харчування.
В амбулаторних умовах:
-
обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини, іншими фахівцями з реабілітації, консультації інших лікарів;
-
встановлення діагнозу та складання індивідуального реабілітаційного плану;
-
моніторинг клінічного стану і коригування реабілітаційного плану за потреби;
-
реабілітаційна допомога (нейрореабілітація, ортопедична, психологічна, кардіо-респіраторна, комплексна реабілітація тощо);
-
підбір, налаштування та навчання з користування допоміжними засобами реабілітації;
-
психологічна допомога;
-
навчання пацієнтів, членів родини або доглядачів особливостям догляду;
-
оформлення довідок, формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та направлень на медико-соціально-експертну комісію та/або лікарсько-консультативну комісію тощо.
“Тариф на медичні послуги з реабілітації в стаціонарних умовах становить майже 20 тис. грн за пролікований випадок. До тарифу застосовують коригувальні коефіцієнти залежно від складності стану пацієнта, і в найскладніших випадках НСЗУ оплачує медзакладу понад 40 тис. грн. За медичні послуги з реабілітації в амбулаторних умовах НСЗУ сплачує закладам майже 11 тис. грн за послугу. Важливо зазначити, що НСЗУ оплачує тільки доказову реабілітацію, яка надається мультидисциплінарною командою”, – говорить директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяна Кудик.
Знайти найближчий заклад, законтрактований за пакетами з реабілітації, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг. Необхідно обрати область (Івано-Франківська) та групу послуг (“53 Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах” або “54 Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах”).