У Франківську запускають книжковий клуб для підлітків

Автор: Жанна Головенко

19 Кві, 2024 14:15

Поділитись публікацією
У Франківську запускають книжковий клуб для підлітків

Програма “Читай”, яку реалізує “Тепле місто”, оголосила набір у книжковий клуб для підлітків віком 10-12 років. Заявки приймають до 1 травня.

Про це “Галці” повідомили організатори клубу. 

Перший сезон книжкового клубу триватиме з травня по липень 2024 року. В його межах відбудеться дев’ять подій. Програму для клубу розробляла культурна менеджерка Оксана Зьобро. Заходи побудовані так, щоби підлітки змогли побачити, яким різноманітним може бути світ літератури: вони читатимуть книги різних жанрів, знайомитимуться з письменниками та ілюстраторами й самі вчитимуться писати. 

Участь у книжковому клубі безплатна, але обов’язкова реєстрація за посиланням: https://forms.gle/gcw751h49QUkeURR6. Кількість місць обмежена, заявки приймають до 1 травня. 

Кількість підлітків в групі: 20 осіб.
Клуб проходитиме в суботу, локацію повідомлять учасникам згодом.

Для підлітків це буде можливістю розвинути свою пристрасть до читання або поглибити її, а може, віднайти її в собі. Побачити щось більше в книжці, яка раніше асоціювалася лише з підручником, а тут перетвориться на джерело гумору й мемів. Також це можливість зустріти своїх по духу”, — розповідає Оксана Зьобро.

У межах клубу відбудуться зустрічі з письменниками, перекладачами та ілюстраторами, на яких учасники зможуть дізнатися більше про залаштунки видавничого процесу.

Читання — дуже особиста справа: ти залишаєшся з книжкою наодинці, тет-а-тет, будуєш з нею свої особливі стосунки. Але водночас книжка — це той магніт, який може дуже міцно поєднати і обʼєднати. Бо завдяки їй так легко зрозуміти, чи однакові у вас цінності, чи мрієте ви в один бік, як ви думаєте. Тож книжковий клуб — це та спільнота, де у вас вже є так багато спільного, а скільки ще нового ви можете дізнатися разом та один від одного. Бо кожен із нас, як-не-як, — це теж книжка, дуже особлива, яка хотіла б, щоб її прочитали та розуміли”, — додає Оксана Зьобро.

Координатор програми Тарас Малий каже, що за цей час вдалося переконатись: подібні проєкти мають добрий об’єднавчий ефект та допомагають людям зі спільними інтересами і цінностями інтегруватися у безпечне середовище однодумців. Тож цього року виникла ідея розвинути мережу клубів, залучивши молодшу аудиторію. 

“Торік ми були засмучені результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022, які продемонстрували, як саме роки пандемії та повномасштабного вторгнення вплинули на навички підлітків, зокрема й на читацьку грамотність. Тому створення книжкових клубів — це проактивний крок до того, щоб виправляти ситуацію. Сподіваюся, що проєкт сприятиме також розвитку нових культурних звичок у межах сімей, які візьмуть участь. У батьків буде можливість долучатися до подій разом із дітьми, а вдома розвивати практики взаємодії з книжками. Проведення спільного часу за читанням набагато ефективніше сприятиме формуванню інтересу до цього заняття та краще адаптуватиме дітей до завдань у школі. Водночас читання виконує важливу й часто недооцінену терапевтичну та об’єднавчу функцію, а в межах клубів це можна помітити не тільки через взаємодію всередині групи, але й через стирання будь-яких соціальних поділів”, — вважає Тарас Малий.

Довідково“Читай” — програма промоції читання платформи “Тепле Місто”, яка діє з 2022 року. Відтоді в її межах провели понад 65 лекцій та публічних розмов з відомими лекторами, два сезони книжкового клубу та літературну резиденцію імені Олега Лишеги. 

Книжковий клуб для підлітків відбувається за підтримки благодійної організації Renovabis.

 

Читайте також: “Тепле місто” організовує навчання для громадських організацій, щоб творити суспільні зміни та допомагати ветеранам