InProject HUB: як організувати ідеальний онбординг для новачків
07 Тра, 2024 09:09
Що таке онбординг і чому він важливий?
Онбординг або адаптація нового працівника у компанії — обов’язкова процедура, яку має впроваджувати кожен роботодавець. Цей процес не можна зводити лише до знайомства співробітника з колегами та своїми службовими обов’язками, адже нове місце роботи для кожної людини — вихід із зони комфорту. Людина має поступово адаптуватись до корпоративної культури, правил та задач.
У IT-компанії InProject HUB вважають, що співробітнику потрібно допомогти поступово призвичаїтись до внутрішнього середовища. Зміна робочого місця або навіть перше працевлаштування — це стрес, який заважатиме продуктивності. Тому, разом з HR-спеціалістом, ділимося порадами та успішним досвідом онбордингу у InProject HUB.
Як ефективно проводити онбординг — поради від InProject HUB
Найважливіше правило — виділіть достатньо часу. Адаптація працівника не може тривати лише тиждень. Онбординг має впроваджуватись мінімум на місяць. Соціалізація нової людини в компанії теж не пройде сама собою. Не можна просто дати час на адаптацію і чекати поки новий співробітник сам звикне до нових умов.
Важливо створити програму, чіткий план, згідно з яким відбуватиметься адаптація. В онбордингу ключову роль відіграє системність, алгоритм дій, психотип співробітника і т.д. HR-спеціаліст InProject HUB пропонує почати з брейншторму:
“При формуванні плану варто враховувати емоційну складову. Нова робота, нове середовище роблять людину вразливою, тому варто допомогти новачку влитися у колектив, познайомитись з внутрішньою культурою компанії та звикнути до умов. План онбордингу має вирішувати такі питання:
- З якого моменту розпочинається адаптація та скільки вона триватиме?
- Хто може стати наставником та супроводжуватиме новачка?
- Що варто знати новому працівнику про формальні та неформальні процеси?
- Які першочергові цілі стоятимуть перед співробітником?
План має бути гнучким, адже це скоріше напрямок, за якими варто рухатись, ніж сувора інструкція. На момент його створення ви ще не знаєте людину, тому варто продумати додаткові варіанти, щоб вчасно змінювати хід адаптації, якщо чогось бракує, або чогось забагато.”
СЕО InProject HUB Костянтин Войтович радить впроваджувати адаптацію новачків кожній компанії, адже це напряму впливає на ефективність роботи. Чим якісніше пройде онбординг, тим швидше співробітник стане корисним для компанії та зможе працювати на результат.
Відгуки про компанію ІнПроджект Хаб від працівників показують, що процес адаптації допоміг новачкам призвичаїтись до нового робочого середовища без зайвого стресу.
Як InProject HUB проводить онбординг
За декілька років практики InProject HUB сформував послідовний механізм адаптації, який дозволяє у комфортних умовах ознайомитись з IT-компанією та її діяльністю. Ось декілька ключових моментів, з яких варто почати:
- Перший день на новому робочому місці варто скоротити у часі і провести його у форматі знайомства. Не варто садити новачка за робочий стіл та одразу переходити до виконання задач. Людина розгубиться, а перша асоціація буде пов’язана зі стресом.
- Обов’язково має бути супроводжуючий: HR, ментор, колега — це на ваш вибір. У перший день варто провести екскурсію офісом, розповісти про регламенти та правила за чашкою кави/чаю і бажано віч-на-віч.
- Знайомство з колегами — теж стресовий етап, тому варто створити якісну взаємодію. Наприклад, запропонувати вже сталим колегами першими розповісти про себе. Самопрезентації тут місця нема, її варто проводити пізніше, можливо на 2-3 тиждень онбордингу.
- Перше знайомство з колегами — це ще не означає успішне влиття у колектив. Наставник має працювати над соціалізацією. Наприклад, сприяти участі у позаробочих процесах: обіди, командні заходи, спілкування на брейках. Таким чином нова людина зможе спокійно звикнути до нового кола людей і темпу в колективі.
- Зворотній зв’язок — контакт з новачком має бути постійний. Варто уточнювати, чи все добре, може чогось бракує і треба відкорегувати адаптаційний план. Потреби працівника мають бути почуті, тоді він відчуватиме підтримку.
І найголовніше — будьте поруч. Дуже важливо, аби новий співробітник мав людину, до якої можна завжди звернутись. InProject HUB радить, щоб це був HR-спеціаліст. Поки контакт з усіма не налагоджений, працівнику потрібна одна людина, з якою він може невимушено вести спілкування, аби укріпити довіру.
Відгуки працівників InProject HUB про онбординг
Нове робоче місце — стрес, але у InProject HUB я його майже не відчула. Ейчар завжди була поруч і тому адаптація пройшла комфортно і легко. За пару днів я звикла до нового робочого місця і на ізі подружилась з колегами. Мені надали навчальні матеріали, залучали до командних заходів і не перенавантажували. Звикала до нового середовища поступово, у цьому допоміг адаптаційний план і підтримка колег. – Христина, маркетолог.
Адаптація у компанії пройшла легко і швидко, за це дякую ейчарам. У мене було декілька оферів на вибір, але увагу звернув на InProject HUB, відгуки зіграли ключову роль, адже там багато писали про те, що онбординг у компанії проходить поступово та комфортно. Для мене це важливо, адже я до цього працював дистанційно, тому і був страх роботи в офісному форматі. В InProject HUB мене провели за ручку по усім процесам, завжди надавали підтримку та допомогли соціалізуватись. – Ярослав, SEO-спеціаліст.
Експериментуйте, але не нехтуйте процесом онбордингу, адже від нього залежить наскільки швидко новий співробітник зможе стати частиною команди та працювати на загальні результати.
Реклама