“Зброя – не іграшка”: у Франківську презентували соціальні ролики, де зіграв Гнатковський (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Зелінська Тетяна

29 Тра, 2024 13:48

Поділитись публікацією
“Зброя – не іграшка”: у Франківську презентували соціальні ролики, де зіграв Гнатковський (ФОТО, ВІДЕО)

29 травня в Івано-Франківську презентували три соціальні ролики щодо запобіганню незаконному поширенню стрілецької зброї та вибухонебезпечних предметів. Їх підготували до Дня захисту дітей.

Читайте також: Олексій Гнатковський став ведучим стрічки “Як українці українською заговорили” (ВІДЕО)

Про це пише “Галка” з місця події.

У двох відео висвітлено негативні наслідки поводження зі зброєю, у третьому – демонстрація розсудливого поводження із вибухівкою.

Голова Центру безпекових досліджень (ексміністр ТОТ) Вадим Черниш каже, що просвітництво у регіонах є важливим, оскільки зброя під час війни стала більш доступною.

“Я хочу наголосити, що проблему принесла росія. Саме тому, ми маємо бачити великі поточні проблеми і діяти на випередження. Ці ролики передусім для батьків. Це заклик до всіх людей долучатися, звернути увагу і просувати посил, що є у роликах. Зброя для того, щоб захищати країну, не для іншого”, – каже Вадим Черниш.


Олексій Гнатковський зіграв у трьох роликах у різних ролях: працівника швидкої, поліції та ДСНС. Актор наголошує, що таких освітніх роликів має бути якнайбільше, щоб убезпечити дітей.

“Участь в проєкті – важлива освітня історія. Та я хотів поглянути на це ширше. Зараз триває війна і це питання всієї країни. Воювати має кожен. На жаль, у нас провалена кампанія з рекрутингу і мобілізації. У нас проблема комунікації. Ми боїмося, бо нам не пояснюють. Якщо ми чогось не знаємо, ми поводимося як діти. Якщо ми не на фронті, то маємо працювати на фронт. В тому числі ці ролики, бо пояснень, що і як працює дуже мало. Вони прості: “Не чіпайте гранати”. Я закликаю вчитися, вчити та вкладати гроші в освіту”, – каже Олексій Гнатковський.


Режисер-постановник Роман Антоняк каже, що для нього ці відеоролики є важливою роботою, бо з власного досвіду знає, діти можуть нехтувати правилами безпеки.

“Мені дуже важливо, щоб відео, які я створюю, несли користь. Конкретно ці, орієнтовані до дуже важливої публіки: дітей та підлітків. Я сам не так давно був підлітком і знаю, як можна легковажно ставитись та не думати про наслідки. Ці ролики нагадують, що ми живемо непростий час та вчать, що необхідно робити в наслідок такої знахідки. Зброя – не іграшка. Дуже хочу, щоб батьки показали своїм дітям ці ролики, як не зайве нагадування про такі ситуації”, – ділиться режисер.

Надалі через ювенальну превенцію та Міністерство освіти та науки ці ролики будуть поширювати по навчальних закладах України, як наочний матеріал для уроків “Безпеки життєдіяльності”. Також ці ролики планується показувати дітям у літніх пришкільних таборах.