У Франківську студентки ПНУ допомагали молоді вирішити психологічні проблеми (ФОТО)
06 Чер, 2024 15:12
У Франківську завершився тримісячний проєкт “Академія тюторства”, під час якого шестеро студенток прикарпатського університету розповідали молоді про важливість психологічного здоровʼя та навчали технік самодопомоги.
Про це пише Галка з місця події.
Основна суть «Академії тюторства» полягає в тому, що студенти факультету психології старших курсів надають психологічну підтримку студентам всього Прикарпатського університету.
«Цим ми розв’язуємо дві проблеми: студенти-психологи безпосередньо на факультеті отримують практичний досвід, а інші студенти можуть отримати безплатну психологічну підтримку», – розповідає одна з організаторок проєкту Андріана Кіщук.
В межах проєкту дівчата організовували лекції з запрошеними спікерами на різну тематику. Після них проводили обговорення. Також кожного тижня організовували тренінги та індивідуальні консультації, які можна відвідувати досі.
«Для такої консультації людина заповнює анонімну форму, вибирає собі по пунктах свої проблеми. Після цього вона приходить і може консультуватися зі студентом-психологом», – розповідає тренерка проєкту, студентка-психологиня Марта Радик.
Також дівчата проводять психологічні квести та ігри. Для квестів вони збирають велику групу людей, які виконують різні практичні завдання, комунікуючи між собою, і водночас підвищуючи свої знання з психології. Ігри дівчата впровадили не так давно.
Найчастіше від студентів приходять запитання про подолання тривоги та стресу. А на індивідуальних консультаціях людина більш детально розповідає про свій запит, щоб подолати конкретно свою ситуацію. До дівчат також звертаються з випадками насилля або ж булінгу. Їх студентки перенаправляють до кваліфікованих партнерів, оскільки не можуть з цим працювати. Всього таких ситуацій було три.
Учасниця проєкту, студентка факультету філології Ірина Козакова каже, вона відвідала два тренінги, які організували в межах проєкту. Особливо цікавим для неї став тренінг про емоційне вигорання. Каже, в час війни дуже важливо говорити про це, бо воно є в кожного другого:
“Коли в студентів починається сесія, проблеми зі світлом, тривоги, в кожного родичі чи знайомі, які воюють – все це як велика лавина падає на нас. В якийсь момент розумієш, що вже немає сил рухатися далі. А тренінгу я зрозуміла, що він був мені необхідний, як ніколи. Дівчата допомогли віднайти ту техніку заспокоєння, яка допомагає саме мені”, – ділиться Ірина.
Наразі дівчата провели понад 15 консультацій для студентів. Також вони розробили книжечки та брошури, в яких є різні техніки самодопомоги.
«У брошурі викладені найбазовіші й популярні техніки. Це техніка дихання за квадратом: людина вдихає на 4 секунди, затримує дихання, видихає і знову затримує. І так доти, допоки не заспокоїться. Також є техніка заземлення: коли людина струшує своє тіло і напружує його для того, щоб допомогти собі в критичний момент. Важливо зазначити, що це потрібно робити не тільки в стресових ситуаціях, але й у спокійних. Бо якщо організм запам’ятає, що виконує це тільки тоді, коли йому погано, то йому знову буде ставати погано», – додає Марта.
Зараз проєкт працює лише у головному корпусі університету, але надалі дівчата планують масштабувати його й на коледжі. Студентки кажуть, що отримали хороший відгук та дуже радіють цьому.
“Я була дуже щасливою почути після першої моєї індивідуальної консультації, що вона дійсно допомогла людині. Я була дуже здивована, бо раніше у мене не було такого досвіду. А коли ти чуєш фідбек від людини, яка каже, що ми робимо щось корисне, то це справді мотивує”, – додає Марта.
Проєкт реалізовували за підтримки програми UpShift, яку в Івано-Франківській області впроваджує ГО “МІЖ ІНШИМ”.