Домашні вина, в’ялене м’ясо та фігурні коржики: у Франківську проходить ярмарок місцевих виробників (ФОТО)
19 Лип, 2024 15:38
19 липня у середмісті Івано-Франківська розгорнувся ярмарок місцевих виробників. В одному місці зібралися виробники найрізноманітнішої продукції — від хліба та вина до дитячих іграшок.
Про це пише Галка з місця події.
Христина Федорів на ярмарку представляє своє з братом виробництво “Медовий коржик”. Вже майже рік жінка випікає та оздоблює медові коржики з різноманітними зображеннями, а її брат – виготовляє дерев’яні форми для них та упакування.
“Ми собі за мету поставили виготовити якусь візитівку нашого міста, яка б презентувала наш край. В нас є коржики із зображенням ратуші, яка асоціюється з нашим містом, є подарункові коржики з ангеликами, ведмедиками. Ми їх можемо зробити іменними”, – ділиться Христина.
У своїй випічці жінка використовує натуральний мед та барвники з натурального ягідного соку, тому, каже, такі подарунки часто беруть діткам. На виготовлення самого коржика жінка витрачає приблизно 40 хвилин, проте багато часу займає виготовлення декору та його висихання.
Дерев’яні форми для фігурних коржиків виготовляє брат Христини. На вирізання однієї такої форми йде багато часу. Жінка каже, що виготовлення ратуші може зайняти 2-3 місяці. Також чоловік виготовляє дерев’яне упакування для виробів.
Такі незвичні сувеніри коштують від 190 до 390 гривень, ціна залежить від розміру, ваги та важкості оздоблення коржика. Придбати можна за посиланням.
75-річний Василь Багровецький, мешканець села Раковець, вже понад 30 років вирощує виноград і робить свої авторські вина. Розказує, що перший свій виноград висадив у 1985 році, а вже за 5 років зробив своє перше вино, коли перейшов жити у власний будинок.
“То вино дуже вдалося, і так потрошки почав в це занурюватись. Потихеньку з 10 сортів дійшло до 200 з гаком, а із 50 літрів вина дійшло до 2000 літрів вина в рік. Зараз виготовляю приблизно 20 видів вин, серед них: сухі, червоні, білі, напівсолодкі, напівсухі. І зараз опановую виробництво наливочок”, – ділиться Василь.
Виноградники чоловік доглядає у трьох місцях, на площі 25 соток: на своїй присадибній ділянці, де приблизно 100 сортів; поблизу батьківської хати та поблизу власноруч викопаного озера.
“Я експериментую, виділяю для себе, який виноград смачний і я хочу його тримати, а який варто викинути або прищепити й посадити другий. Бо на вино не можна брати будь-який сорт. Вино – це благородний напій”, – ділиться чоловік.
Ціни за пляшку вина від “БВМ” коливаються від 400 гривень та до 1500. Їх вартість залежить від витримки вина. Василь каже, що має пляшки з напоєм, який стоїть вже 10 років.
А Світлана Олексюк з села Шепіт, що на Косівщині, представила на ярмарку своє крафтове виробництво “Gregit”. Вони виготовляють сушене та в’ялене м’ясо, а в літній період ще й сушать чорницю та гриби.
Назвала своє виробництво «Ґрегіт» жінка не просто так. У селі, звідки Світлана родом, знаходиться найвища вершина Косівщини – гора Ґрегіт. Жінка каже, це й запам’ятовувано, й є прив’язка до рідного місця.
В асортименті виробництва є по чотири види в’яленого та сушеного м’яса: конина, яловичина, свинина і курятина. Також в осінній період жінка засолює ікру форелі та маринує рибу, вирощену власноруч. Навесні та влітку в асортименті з’являється ще й чорниця – сушена та свіжа, і гриби.
“В літній період часу за тиждень ми переробляємодо 200 кілограмів м’яса на джерки. Думаю, це пов’язано з актуальністю пива, бо це чудовий снек до цього напою”, – каже Світлана.
14-річна Анастасія з Краматорська вже майже рік в’яже іграшки і продає у своєму Instagram-магазині. Дівчинка мріє створити свій офлайн та інтернет-магазин, щоб ці іграшки приносили радість більшій кількості людей.
“Все почалося з того, що я захотіла зв’язати кардиган. Мені це дуже сподобалося і я поглинула в цей процес. З часом я почала цікавитися в’язанням іграшок, бо вони милі, гарні, м’які і навіть якісь заспокійливі. Я хочу, щоб ті іграшки радували всіх”, – ділиться дівчинка.
Ціни на м’яких тваринок залежать від складності в’язання, якості пряжі та часу, витраченого на іграшку.
“От динозаврик коштує 300 гривень, бо його досить складно в’язати. Він починається з ніжок, потім іде тіло, шия, голова, а потім окремо треба в’язати хвіст. Кішечка – 330, бо вона з іншої, дорожчої пряжі”, – ділиться Анастасія.
Ціни коливаються від 200 до 330 гривень за м’яку іграшку. Також дівчинка вишиває значки на одяг, які коштують по 80 гривень. Придбати іграшки можна за посиланням.
Ця публікація була створена за підтримки програми «Голоси України» (Voices of Ukraine). Програму реалізує Європейський центр свободи преси та медіа (European Centre for Press and Media Freedom) у партнерстві з The Fix Media Foundation. Програма є частиною Ініціативи Ганни Арендт (Hannah-Arendt-Initiative) і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини (German Federal Foreign Office). Програма «Голоси України» (Voices of Ukraine) не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.