На Надвірнянщині безплатно досліджують воду з криниць сім’ям, де є діти до трьох років

Автор: Соня Грейда

30 Лип, 2024 12:11

Поділитись публікацією
На Надвірнянщині безплатно досліджують воду з криниць сім’ям, де є діти до трьох років

Надвірнянський райвідділ «Центру контролю та профілактики хвороб» проводить безплатні дослідження води з криниць для сімей, де є діти до трьох років.

Про це пише Галка з посиланням на Делятинську громаду.

Надвірнянський районний відділ «Центру контролю та профілактики хвороб» проводить безплатне дослідження води з криниць для сімей, в яких виховуються діти до трьох років. Для такого дослідження слід звернутися за адресою майдан Шевченка 19, місто Надвірна.

Постійне споживання води з високим вмістом нітратів може спричиняти тяжкі захворювання у дітей та дорослих, та навіть є фактором гальмування фізіологічного розвитку. Згідно з гігієнічними вимогами до якості питної води, вміст нітратів не повинен перевищувати 50 мг/л.

Самі нітрати малотоксичні, але в організмі під впливом кишкової мікрофлори вони відновлюються у нітрити, які є набагато токсичнішими. Одним з основних механізмів їхньої дії є перетворення гемоглобіну в метгемоглобін. Це веде до таких наслідків, як кисневе голодування.

Симптоми хвороби у дітей проявляються у вигляді посиніння навколо рота, рук і на стопах. Також у дітей може бути блювання, пронос, збільшення слиноутворення. 

Фахівці діляться правилами, щоб зменшити ризик впливу нітратів на ваш організм:

  • не вживайте питну воду із колодязів і каптажів, в яких вміст нітратів перевищує норму;
  • щоб приготувати їжу чи дати попити дитині до 3 років, використовуйте чисту питну воду;
  • місця облаштування бюветів, колодязів чи джерел слід розташовувати на незабрудненій та захищеній території;
  • колодязі не менше 1 разу на рік необхідно чистити: відкачувати воду, чистити стінки металевими щітками від нальоту і дно від осаду;
  • територію поблизу колодязя чи каптажу джерела треба утримувати в чистоті та організовувати відведення поверхневого стоку;
  • у радіусі 50 м від колодязів та каптажів джерел не можна мити машини, влаштовувати водопій тварин, водоймища для водоплавної птиці й інше, що може призвести до забруднення ґрунту та води;
  • не можна влаштовувати колодязі та каптажі у місцях, що затоплюються, зазнають розмивів, зсувів та інших деформацій, на понижених та заболочених територіях.