Кіберполіція та “Галка” радять, як вберегтися від шахрайств у інтернеті (ФОТО)
18 Сер, 2024 21:17
Днями редакція “Галки” зустрілася з оперуповноваженим відділу протидії кіберзлочинам у Франківській області Назаром Клюфінським, де обговорили поширені небезпеки у онлайн-середовищі.
Про це пише Галка.
Днями команда “Галки” зустрілася зі старшим оперуповноваженим відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області Назаром Клюфінським. На ній говорили про поширені небезпеки в онлайн-середовищі серед підлітків, різновиди кібербулінгу та важливість кібергігієни, як дієвого способу захисту.
«В умовах війни кіберполіція відіграє ключову роль у захисті дітей в цифровому просторі. Для цього ми співпрацюємо з освітніми закладами та громадськими організаціями й систематично проводимо заходи для підвищення кіберграмотності. Лише так ми можемо допомогти дітям зрозуміти як позитивні, так і негативні сторони користування ґаджетами, інтернетом та соцмережами», – підсумував Клюфінський.
Кіберполіціянти Прикарпаття звертаються до батьків з проханням дотримуватись базових правил, які допоможуть захистити дітей від кібербулінгу та інших онлайн-загроз:
- Підвищуйте обізнаність. Розмовляйте з дітьми про те, що таке кібербулінг і які його наслідки. Важливо, щоб діти знали, що вони можуть звернутися за необхідною допомогою до дорослих та поліції.
- Встановіть правила користування Інтернетом. Визначте, які сайти і додатки можна використовувати дитині, а які ні. Поясніть, чому важливо не надавати особисту інформацію в мережі.
- Використовуйте батьківський контроль. Ці програми дозволяють обмежити доступ до небажаного контенту та контролювати онлайн-активність дітей.
- Навчіть дітей розпізнавати небезпеку. Поясніть, які ознаки мають підозрілі повідомлення, посилання або запити від незнайомців. Навчіть дітей не відповідати на такі запити і повідомляти про такі випадки.
- Будьте прикладом. Діти часто наслідують поведінку дорослих. Покажіть, як правильно, дозовано і безпечно користуватися інтернетом, дотримуючись правил етикету та конфіденційності.
Крім цього, кіберполіціянт розповів про проєкт «Брама». Ця ініціатива розрахована на різні вікові категорії і містить практичні рекомендації та інструменти для захисту від кіберзагроз, фейків і дезінформації.