Як зберегти здоров’я очей у дітей

31 Сер, 2024 13:18

Поділитись публікацією
Як зберегти здоров’я очей у дітей

Епоха гаджетів та інші негативні фактори роблять свою справу — частішають випадки погіршення зору в наймолодших. Що раніше вдасться встановити діагноз, то більше шансів впливу на захворювання. Відвідування офтальмолога має бути в чеклісті в обов’язковому порядку.

Як виявити проблему

Перший спеціаліст, який оцінює стан очей немовляти, — неонатолог у пологовому будинку. Наступний візит до окуліста — в 1 місяць життя новонародженого. Лікар проведе більш детальний огляд та проконсультує щодо профілактичних заходів.

Є небезпечні хвороби, які візуально неможливо розпізнати на ранніх етапах. Під час звичайного огляду можна оцінити зір та встановити діагноз, дитяча офтальмологія в Києві допоможе на ранній стадії виявити вади, за потреби — направити на додаткове обстеження та негайно почати лікування.

Коли чадо вступає у взаємодію з іграшками, потрібно звернути увагу на його поведінку:

  • як тримає предмети;
  • розглядає малюнки;
  • проявляє себе під час гри.

Ці спостереження дозволяють зрозуміти, чи є привід для занепокоєння. Якщо дитина придивляється до зображень, підносить їх близько до очей — це важливий сигнал про необхідність звернутися до спеціаліста.

Дитяча офтальмологія в Києві

Правила взаємодії з гаджетом

Ввести жорсткі обмеження щодо смартфонів чи планшетів сучасній дитині майже неможливо, особливо в період дистанційного навчання. Проте варто домовитися про певні правила, які жодним чином не можна порушувати. Поради щодо вікових особливостей:

  1. Малюкам до 2 років не рекомендують узагалі давати пристрій до рук.
  2. Після 3 років допустимий дозований перегляд мультфільмів.
  3. 5–6 років — не довше ніж пів години на добу.
  4. Найбільш гостро стоїть проблема для школярів. У період дистанційного навчання їм доводиться годинами проводити час за гаджетами. Щоб мінімізувати навантаження, рекомендують обмежувати час на ігри, виділяючи на це лише 30–40 хвилин.

Оптимальна відстань від комп’ютера чи ноутбука — у межах 60 см. Перегляд телевізора має відбуватися на дистанції мінімум 3 м. Що ближче очі до екрана, то сильніше напружуються їхні м’язи.

Часті перерви дозволять органам зору відпочити. Прості вправи допоможуть зняти тонус та розслабитися. Повноцінний сон, вітаміни та регулярний профілактичний огляд збереже гарний зір і здоров’я.

Якщо проблема вже помітна, потрібно якомога швидше звернутися до спеціаліста, отримати необхідні рекомендації та обов’язково їх виконувати.

Реклама