“Теплі слова”: бібліотеку-читальню для воїнів на реабілітації облаштували у центрі імені Степана Тарабалки (ФОТО)
19 Вер, 2024 11:26
17 вересня у селі Ценява на Коломийщині в реабілітаційному центрі імені Степана Тарабалки презентували спільний з платформою «Тепле місто» проєкт – бібліотеку-читальню «Теплі слова».
Про це пише “Галка” із події.
Ініціатива спрямована на те, аби книжками і читанням допомогти діючим та колишнім військовим у психологічній реабілітації.
“Ми віримо: спільне читання разом — це не лише терапія, але й можливість знайти своє коло однодумців. Ми допомагали укомплектовувати бібліотеку спільно з моїм колегою Вадимом Дідиком. Серед книжок — художня класична література й переважно українських авторів. Зокрема, “Місто” Валер’яна Підмогильного, антологія української поезії від Тичини до Жадана, художня репортажистика. Також серед літератури є “Шерлок Холмс”, книжки авторства Сергія Осоки та книжка “Лексикон націоналіста”, — каже проєктна менеджерка «Теплого міста» Ярина Микитин.
Книги, як важливий елемент реабілітації, розглядає і засновниця центру Наталія Тарабалка.
“У цих книжках хлопці можуть знайти розраду й підтримку. Також ми прагнемо зацікавити воїнів, їхніх друзів чи близьких у вивченні сучасної української літератури та її авторів” , – каже засновниця центру Наталія Тарабалка.
В читальні будуть як паперові книги, так і планшети для читання електронних книжок, звукова колонка та навушники для аудіокниг, щоб забезпечити безбар`єрний та інноваційний доступ для військових, ветеранів, які втратили зір. Також у межах проєкту проведуть 4 культурні заходи на літературну тематику.
Під час заходу обговорювали питання важливості української літератури та історії. А про терапевтичну роль книжок розповіла психологиня реабілітаційного центру “Тепло крилатої душі” Анжеліка Варошивець.
“У полоні в хлопців було небагато книг. Дехто з них розповідає, що там були Біблія чи Коран. До слова, релігійна література є дуже багатою та відкривається щодня по-різному. Під час читання ми врівноважуємо своє дихання й, відповідно, серцебиття”, – каже психологиня реабілітаційного центру.
За словами Анжеліки Ворошивець, книжка допомагає пізнати світ, тренує пам’ять.
Один з військових, який перебуває в реабілітаційному центрі, вважає, що ініціатива – потрібна.
“В майбутньому під час перебування в центрі я задумаюся над книжкою, яка може назватися моєю”, – каже захисник.
Раніше Галка писала, що у 2022 році громадська організація «Пізнай свою мрію» ім. С. Тарабалка» запустила оздоровчий центр «Тепло крилатої душі». Хоча у просторі вже проходять реабілітацію ветерани, на території ще залишаються зони, що потребують оновлення.
Читайте також: “Я відчуваю страх, що не впораюсь”: воїн Андрій Смоленський про особливості реабілітації (ФОТО)