Підготовка до УЗД: поради франківської лікарки Іванни Євчук

Автор: Застава Максим

11 Жов, 2024 16:01

Поділитись публікацією
Підготовка до УЗД: поради франківської лікарки Іванни Євчук

Ультразвукове дослідження (УЗД) органів черевної порожнини — це діагностичний метод, який дозволяє оцінити стан таких органів, як печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза та селезінка. Як підготуватися до процедури — ділиться лікарка з ультразвукової діагностики Іванна Євчук.

Швидкий та безболісний – він допомагає отримати важливу інформацію для подальшого лікування багатьох захворювань. Утім, аби отримати максимально точні результати та не спотворити їх, необхідно правильно підготуватися до процедури, пише “Галка” з посиланням на Центр первинної медичної консультативно діагностичної допомоги.

Підготовка

Дієта перед УЗД: за 2-3 дні до дослідження варто виключити з раціону продукти, що спричиняють газоутворення. Це бобові, капуста, чорний хліб, сирі овочі та фрукти, газовані напої, жирні та смажені страви. Віддавайте перевагу продуктам, що легко засвоюються: вареному м’ясу, рибі, кашам на воді.

Режим харчування перед процедурою: УЗД проводиться натще. Тому останнє приймання їжі повинно бути не пізніше, ніж за 8 годин до обстеження. Якщо дослідження призначено на ранок, краще утриматися від сніданку. Якщо на другу половину дня — легкий сніданок (до 7-8 години ранку) можливий.

Вода та рідини: в день дослідження за 1-2 години до процедури не варто вживати рідину, особливо газовану воду чи чай. Також бажано утриматися від жувальної гумки та куріння, щоб уникнути зайвого утворення газів.

Прийом ліків: якщо у вас є схильність до здуття, лікар може порадити прийняти засоби, що зменшують газоутворення (наприклад, «Еспумізан» або активоване вугілля) за 1-2 дні до УЗД. Однак будь-які препарати слід приймати лише після консультації з фахівцем.

Особливі випадки: якщо ви маєте хронічні захворювання та регулярно приймаєте медикаменти, обов’язково обговоріть це з лікарем перед дослідженням. Можливо потрібно буде відкоригувати час приймання препаратів.

“Правильна підготовка допоможе лікарю краще оцінити стан ваших органів і зробить діагностику максимально точною. Не нехтуйте порадами фахівців, адже від цього залежить якість результатів вашого обстеження!”, – наголошує Євчук.

До речі, сучасне обладнання дозволяє лікарям Центру проводити виїзну ультразвукову діагностику й у пацієнта вдома.