Прикарпатець Володимир Мула увійшов до складу Ради з держпідтримки кіно
16 Жов, 2024 21:14
Кабінет Міністрів затвердив новий склад Ради з державної підтримки кінематографії. Туди зокрема увійшов режисер-постановник, продюсер з Прикарпаття Володимир Мула.
Читайте також: Прикарпатський режисер Володимир Мула став претендентом на премію імені Довженка
Про це пише “Галка” з посиланням на розпорядження від 11 жовтня на сайті Кабміну.
До складу увійшли:
- Вярвельська Галина Вадимівна — юристка;
- Галімов Акім Альфадович — продюсер;
- Заря Ірина Миколаївна — демонстраторка;
- Мула Володимир Романович — режисер-постановник, продюсер;
- Непиталюк Аркадій Анатолійович — режисер-постановник;
- Осіпов Андрій Олексійович — продюсер;
- Тарасов Денис Вікторович — режисер-постановник;
- Шпилюк Олександр Семенович — економіст, кінознавець.
Як писала “Галка”, у травні 2024 року Володимир Мула, який у співпраці із британцем Алексом Ґейлом зняв серіал “Football must go on”, виграв премію “Еммі”.
Рада з державної підтримки кінематографії (РДКП), пише Суспільне.Культура, орган Держкіно, що вирішує, які фільми отримають фінансування. Це відбувається за допомогою процедури пітчингу: експерти оцінюють проєкти за 5-бальною шкалою і передають результати раді, за якою залишається останнє слово щодо фінансування стрічки.
Конфлікт через неї уже тривав понад рік: термін дії повноважень її членів збіг ще у березні 2023 року, але тоді Кабмін на клопотання Держкіно продовжив діяльність ради до кінця воєнного стану. Натомість Спілка кінематографістів подала до суду і зрештою, аж у червні 2024 року, виграла усі суди.
На сайті Держкіно 10 липня з’явився перелік новообраних членів комісії за підписом т. в. о. голови Юлії Шевчук.
У зв’язку з цим 24 липня кіноспільнота, за ініціативи аналітичного центру “Інститут законодавчих ідей” та ГО “Об’єднання кінодокументалістів Вавилон 13”, оприлюднила відкритий лист до Кабміну і НАЗК з проханням перевірити, чи був прозорим відбір конкурсної комісії.
У спільноті впевнені, що введення Шевчук до складу конкурсної комісії “викликає серйозне занепокоєння в її заангажованості”, оскільки саме вона підписала незаконне продовження повноважень складу попередньої ради.
Зрештою 7 серпня конкурсна комісія визначила новий склад Ради з державної підтримки кіно. Однак аж до 11 жовтня Кабмін його не затверджував, що змусило Спілку кінематографістів звернутися до посадовців із відкритим листом, оскільки через це фактично паралізована робота Держкіно, а вже виділені на кіно кошти не можуть бути реалізовані.
Також кіноспільнота звернула увагу, що суттєве скорочення фінансування Держкіно у 2025 році може призвести до того, що за рік українці не матимуть свого кіно. А окрім проблем із фінансуванням там досі немає очільника чи очільниці після звільнення влітку Марини Кудерчук.