“Хочемо створити місця підтримки і турботи для кожного”, – у Франківську стартував форум “Всі діти наші” (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

24 Жов, 2024 13:15

Поділитись публікацією
“Хочемо створити місця підтримки і турботи для кожного”, – у Франківську стартував форум “Всі діти наші” (ФОТО)

23 жовтня в Івано-Франківську розпочався п’ятий дводенний форум «Всі діти наші». Основну увагу на ньому звертали на профілактику соціального сирітства.

Про це пише Галка з місця події.

Форум “Всі діти – наші” проводять, аби створити простір для всебічного діалогу між представниками різних організацій, бізнес-спільнот, громад та молодіжних громадських лідерів. Основну увагу зосереджують на профілактиці соціального сирітства через створення безпечного середовища для дітей.

На форум завітала менеджерка у соцсфері СОС Дитячі Містечка Івано-Франківськ Алла Котляр. Жінка розповіла, що наразі в Україні працює 11 Центрів укріплення сім’ї, які надають комплексну соціальну допомогу і підтримку сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах.

“У нашому Центрі сім’ї можуть отримати підтримку матеріальну, медичну, там працюють психологи, логопеди, соціальні педагоги. До нас звертаються сім’ї, яким потрібна комплексна допомога і підтримка. І майже за три роки нашої діяльності у Франківську до нас звернулося понад 20 000 осіб”, – ділиться Котляр.

У центрі надають соціальну психологічну допомогу, проводять психоемоційну стабілізацію родини. Також зараз почастішали звернення, щодо логопедичної корекції, каже жінка:

“Багато дітей з початку війни почали мати проблему зі звуковою мовою, деякі діти взагалі перестали розмовляти. Тому ми скеровуємо своїх фахівців на допомогу таким вразливим категоріям населення”.

Наразі на Прикарпатті працює лише один такий центр, який знаходиться у Франківську на вулиці Івасюка, 78. Проте за допомогою туди можуть звернутися люди з усієї області.

“В нас є банери, на банерах є наші QR-коди, номери телефону, можна зателефонувати і наша адміністраторка Анастасія надасть повну інформацію щодо послуг, які надаються в нашому центрі і для яких категорій населення ці послуги”, – каже жінка.

Національна менеджерка проєкту “Право на сім’ю”, в рамках якого організували цей форум, Антоніна Загроцька поділилася, що проєкт реалізовується в п’яти країнах, за фінансування Уряду Німеччини.

“Нас об’єднує всіх прагнення до того, щоб кожна дитина мала право на сім’ю. Різними шляхами ми до цього приходимо, від навчання фахівців соціальної роботи, галузевих керівників, які цей напрямок координують, до будівництва, або ж ремонту приміщень, де будуть надаватися соціальні послуги. Також ми багато уваги приділяємо безбар’єрності”, – ділиться Антоніна.

В Україні, цей проєкт реалізовується в семи громадах Київщини та Івано-Франківської області. Основна мета – створити місця підтримки і турботи для кожного, хто потребує.

“Ми працюємо з 2021 року, а у 2024 ми вже наближаємося до завершення проєкту. Тому сьогодні в нас п’ятий форум, де будемо звітували про відкриття центрів. Також ми відкриємо п’ятий центр соцпідтримки в Івано-Франківській області. Ми визначали потреби громади, населення, яке в ній проживає, аби дізнатись, які послуги потрібно закривати, а що потрібно підсилювати чи втілювати”, – розповідає жінка.

У межах проєкту також проводили дослідження з визначення потреб жителів громад, проводили фокус-групи, зустрічалися з фахівцями, які визначали системні прогалини і як на них можна повпливати. Надалі вивчені підходи планують масштабувати для інших громад, які наразі не беруть участі в цьому проєкті.

“Форум, який ви сьогодні зможете послухати, він про навчальні поїздки. Тут сьогодні присутні, крім Івано-Франківської, ще дев’ять громад, які долучилися до проєкту. Вони їздять і бачать один в одного, які є кращі практики, які виникали труднощі. Це обмін досвідом не тільки позитивним, а реальним”, – ділиться Антоніна.

У проєкту є ще одна мета – покращити забезпечення прав дитини з особливим фокусом на підтримці реформи системи альтернативного догляду дітей та процесів деінституціалізації.