Під скандування “ганьба” міська рада перенесла розгляд питання про інвестиційний конкурс на будівництво біля міського озера
29 Жов, 2024 11:16
29 жовтня Івано-Франківська міська рада перенесла розгляд питання будівництва реабілітаційного комплексу в межах вулиці Гурика та міського озера. На що присутні проскандували “Ганьба”.
Про це пише “Галка” з позачергової сесії Івано-Франківської міськради.
“За” рішення перенести розгляд питання проголосували 25 з 30 депутатів. Це питання мер Руслан Марцінків пообіцяв довивчити й розглянути на наступній сесії, 15 листопада.
Як висловлювалися депутати перед голосуванням
Перед голосуванням депутатка “Європейської солідарності” Мар’яна Вершиніна висунула пропозицію обрати нове місце й передбачити кошти на будівництво у бюджеті на наступний рік.
“На наступній сесії ми будемо приймати бюджет на 2025 рік, і я прошу передбачити будівництво реабілітаційного центру в Івано-Франківську, але не на місці зеленої зони. На попередній сесії, коли виносився проєкт рішення, я голосувала “проти”, бо вважаю, що в місті катастрофічно не вистачає зелених зон”, – каже Мар’яна Вершиніна.
Депутат “Європейської солідарності” Степан Руднянин сказав, що прийняте другого серпня рішення про інвестиційний конкурс було поспішним. Він закликав перед голосуванням передбачити місце для реабілітаційного центру і оголосити.
Депутат “Свободи” Сергій Абрам’як висловився, що на ділянці можна зробити ребцентр та парк. Погодилася з ним його однопартійниця Галина Куницька.
Депутат “Свободи” Роман Марцінків переконаний, що ребцентр має бути в центрі міста, а саме в межах вулиці Гурика та Центрального міського озера.
“Ніхто з депутатів не підтримує зменшення зелених зон, але давайте будемо реалістами. Було б добре зробити парк, але реабілітаційний дуже необхідний. Мене ніхто не зможе переконати у тому, що він не має бути у центральній частині міста. По-перше, щоб ветерани мали право на нормальну рекреацію у центрі міста, біля озера та парку Шевченка. Це є найбільші рекреації Франківська. По-друге, є звернення від депутатів, щоб зробити реабілітаційний на окраїнах… На мою думку, навпаки, ми маємо бачити наслідки війни”, – каже Роман Марцінків.
Що говорила громадськість
Ветеран й громадський активіст Сергій Янчук ініціював створення сучасного парку імені усіх ветеранів України. Вважає, що це є частиною реабілітації для військовослужбовців. Скасування рішення вважає провокативним.
“Ми навели там порядок і показали своїм прикладом, що це краще, ніж забетонувати і наставити там готелів і ресторанів. Ваша провина у тому, що ви довели до цієї сутички. Бо перед тим, як приймати рішення ви мали провести громадські обговорення, почути та врахувати думку всіх”, – каже Сергій Янчук.
Також Сергій Янчук наголосив на важливості скасування рішення й важливості знайти можливість для облаштування реабілітаційного центру, яке б не викликало конфліктів серед містян.
“Це ганьба, що за кілька років ви не можете знайти грошей на реабілітаційний центр. Це військові мають приходити й видумувати якісь комерційні ініціативи, а потім ще будуть між собою битися, а ви будете спокійно на це дивитися. А по ефірах будете розказувати, що підтримуєте військових. Може хтось не розуміє цю важливість, то раджу піти послужити”.
Франківець Богдан Козак також додав, що рішенням про оголошення конкурсу викликало обурення. Каже, що раніше від об’єднання надсилали звернення щодо реабілітаційних центрів й висловлювали незгоду цим рішення, але суттєвої реакції не отримали.
“Хочу наголосити, що звернення було зареєстровано в кінці серпня, але депутатам, мабуть, це звернення ніхто не передав. Так само ви, пане Руслане, 2 жовтня обіцяли провести спільну зустріч й надати документи, бо нам прослідковується шлях корупції”, – каже Богдан Козак.
Представник громадської ініціативи “Парк Ветеранів” Максим Сич також висловився про скасування:
“Ви здійснили маніпулятивну сутичку. В рішенні вказано, що інвестор зобов’язаний збудувати, але ми бачили, що під ребцентр віддається навіть не 30%. За всіма консультаціями з фахівцями з реабілітації, то ця площа невелика. Її замало для повноцінної реабілітації, навіть для часткової реабілітації. За площею це кілька сільських амбулаторій. Це неповага до наших захисників і захисниць. По-друге, це чи не остання зелена зона. Я за 10 років не пам’ятаю, щоб ви, міський голова, ініціювали облаштування зеленої зони”.
Скасування також підтримав чинний військовослужбовець Олег:
“Зелених зон стає все менше в Івано-Франківську. Якщо подивитися, то замість “Паруса” (житловий комплекс біля озера – ред.) була колись зелена зона. Коли приїхав у відпустку, то побачив, скільки люди зробили для облаштування парку. Я сам гуляв там з дітьми. У мене є двоє маленьких дітей, які мають вирости в цьому місті та мати місце для проведення свого дозвілля, які будуть гуляти у “Парку Ветеранів” і пишатися своїм батьком і всіма нашими знайомими”.
Представник громадської організації “Варто” Микола Бітюк виступив із закликом не скасовувати конкурс:
“Зараз країна задихається фінансово від нашого фронту. Грошей не вистачає для ведення бойових дій з агресором. Тому ми б розробили проєкт для інвестора, центр надавав би психологічну, фізичну реабілітацію для військових, які не мають можливості їздити по інших містах і шукати допомоги. Пам’ятайте, що будете голосувати не за зелену зону, а за цих хлопців, що у залі”.
Ветеран Віталій Бандура висловився, що у Франківську бракує сучасного медичного закладу, який надавав би допомогу чинним військовим та ветеранам:
“Пораненим хлопцям дуже потрібна реабілітація, а у місті немає центрів. Один сучасний центр в Україні є у Рівненській області. Я сам проходив там реабілітацію. Це повністю сучасний центр із басейном. Чому у нас такого немає?”.
Передісторія:
Наприкінці 2018 року в Івано-Франківську між орендарем землі “Гаразд Україна” й депутатами, та активісти ВО “Свобода розгорівся скандал через вказану ділянку. Фірма планувала побудувати поблизу міського озера розважально-відпочинковий комплекс. Натомість, у міській раді заявили, що дозвільних документів у будівельної компанії немає й громада не віддасть землю під забудову.
Тоді міська влада поспіхом встановила капличку, хрести й дитячий майданчик. Також певний час там тривав цілодобовий прийом громадян.
25 лютого 2020 року на засіданні міської ради повідомили, що стару угоду про оренду буде розірвано. Натомість укладуть нову: 2,8244 га землі терміном на 12 років відійде “гараздам”, а 1,1766 га опікуватиметься місто. На останній ділянці планували створити парк, який утримуватиме комунальне підприємство “Центр розвитку міста та рекреації”. Обіцянку мер не виконав.
2 серпня 2024 франківська міськрада зробила черговий крок до остаточної забудови озера: проголосували за оголошення інвестиційного конкурсу на будівництво реабілітаційного центру в межах вул. Гурика та центрального міського озера.
8 серпня Марцінків заявив, що забудувати зелену зону біля озера просили ЦМКЛ та “громадські організації учасників бойових дій”, проте не уточнив назву цих ветеранських організацій.
Франківці натомість зібралися навколо ідеї створити Парк Ветеранів України й почали облагороджувати територію.
Згодом ініціатори забудови розповіли, що за проєктом має бути 20-25% нерухомості під реабілітацію, решта під комерцію.
12 серпня Волгін детально розповів, що, на його думку, не так з проєктом реабілітаційного центру поблизу міського озера.
За якийсь час між двома сторонами виникла бійка. Активіст Андріан Волгін дав ляпаса блогеру із Запоріжжя та став жертвою нападу противників – із відкритою травмою голови він та блогер потрапили у лікарню.
Читайте також: У майбутньому парку "Ветеранів України" поблизу озера з повалених дерев створили лавки (ФОТО, ВІДЕО)